Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Jastrzębie-Zdrój: SOS dla Seniora

Facebook Twitter

To jest wiadomość dla seniorów w Jastrzębiu- Zdroju. Po sukcesie programu zdalnej opieki medycznej, rusza kolejny projekt, tym razem większy. Z danych wynika, że co miesiąc, średnio, Centrum Teleopieki odebrało ponad tysiąc połączeń.

Program zdalnej opieki medycznej się sprawdził, dlatego trzeba go kontynuować- słyszymy w Jastrzębiu:

Byliśmy zaskoczeni tymi danymi statystycznymi, ponieważ okazuję się, że 68% połączeń to były połączenia wynikające z tego, że nasi seniorzy boją się czegoś, mają myśli samobójcze, bo też takie mieliśmy przypadki, abo po prostu chcą porozmawiać, aby ich taka domowa codzienność była do zniesienia, ponieważ zdecydowana większość seniorów to są osoby, które nie wychodzą ze swoich domów.

Zaledwie 2 % połączeń wymagało wezwania pogotowia ratunkowe czy policji – dodaje Marta Kozłowska realizująca program w Jastrzębiu- Zdroju. Teraz w nowym projekcie ‚SOS dla Seniora’ nawet 300 osób będzie mogło korzystać z teleopieki, na seniorów czekać będzie również sporo zajęć:

Wprowadzamy 300 minimum uczestników z Jastrzębia- Zdroju, w tym 100 to są osoby, które już wcześniej uczestniczyły w poprzednim projekcie i 200 zupełnie nowych. Mocno skupiamy się na aktywizacji seniora od zajęć grupowych po zajęcia indywidualne, od pasjonackich, sportowych, po terapeutyczne, zajęcia z psychologami, szczególnie dla osób w depresji, dla osób po traumach w żałobie, zajęcia z wnukami, poza tym zajęcia w domach. Będziemy wchodzić do domów naszych seniorów po to, żeby z nimi pobyć.

Jastrzębscy seniorzy cieszą się, że w końcu miasto pamięta o nich:

Zapisy do projektu przyjmowane są przy ulicy Armii Krajowej, w siedzibie stowarzyszenia EBI Association, które jest liderem projektu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2019