Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: Wandale znów na szlaku rowerowym [WIDEO]

Facebook Twitter

Wandale znów pojawili się na popularnej trasie rowerowej. Tym razem jednak kamera monitoringu na Żelaznym Szlaku nagrała młodego człowieka dokonującego zniszczeń.

fot. jastrzebie.pl

W Jastrzębiu-Zdroju zniszczony został element wiaty przystankowej. I choć zdewastowana część da się naprawić, to mogło dojść do dużo poważniejszych uszkodzeń. W wiacie był bowiem nowo umieszczony defibrylator, który był kosztowną inwestycją. O sprawie została poinformowana policja. Tymczasem jak podsumowuje magistrat, już 10 000 zł kosztowały naprawy uszkodzeń, powstałych w przeciągu ostatniego roku na jastrzębskiej części Żelaznego Szlaku Rowerowego. Zniszczenia obejmowały połamane ławki, stoły i posadzone drzewa. Także dochodziło do kradzieży m.in. niektórych elementów stacji naprawczych.

Jaki jest powód takiego działania?

Zwykle występuje wiele przyczyn i tak też zapewne jest w tym przypadku. Sprawcy zniszczeń często w dość wątpliwy sposób poszukują przyjaciół i uznania wśród znajomych. Niekiedy również czujność rodziców jest uśpiona. Zwykle sprawy dotyczą młodych ludzi, nastolatków, którzy mogą czuć się bezkarnie. Czy znają konsekwencje? Czy wiedzą, że nie tylko dorośli odpowiadają za swoje czyny? Akty wandalizmu, w zależności od wieku sprawcy zniszczeń, powodują jego odpowiedzialność lub odpowiedzialność jego opiekuna. Konsekwencje takiego działania są naprawdę poważne.

Zobacz film:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj