Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: Wystawa „Obrazy ze słów” autorstwa Jacka Trybusa

Facebook Twitter

Galeria „Ciasna” w Jastrzębiu-Zdroju zaprasza na wystawę „Obrazy ze słów” autorstwa Jacka Trybusa. Obrazy można oglądać od 15 stycznia do 6 lutego.

Autor: Jacek Trybus

Jacek Trybus

Z zawodu oligofrenopedagog – czyli specjalista od pracy z dziećmi i młodzieżą w różnym stopniu niepełnosprawności intelektualnej i sprzężonej. Ponad trzydziestoletnie doświadczenie w zawodzie pedagoga. O kilku lat na emeryturze. Społecznie jest Prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych i Ich Rodziców „Tęcza” oraz prowadzi zajęcia plastyczne z elementami arteterapii w Świetlicy terapeutycznej Towarzystwa „Sprawni Inaczej” w Jastrzębiu-Zdroju. Zainteresowania: malarstwo i poezja

Pięć lat temu zdiagnozowano u mnie chorobę Parkinsona, dwa lata temu przeszedłem rozległy zawał serca. Od tego czasu zacząłem inaczej odmierzać czas. Utrwalam dany mi czas na płótnach jako opowieści. Malowanie jest dla mnie terapią. Zwalnia procesy drżenia spoczynkowego, umacnia antydepresyjnie i pozwala cenić i ocenić wartość życia. Obrazy powstają ze słów, które umieszczam w formie wierszy, uzupełniają się i razem pokazują moją opowieść. Przedstawiam swój świat – jak ktoś zobaczy w nim bliskość swojego odbioru – będę szczęśliwym człowiekiem. Miłego oglądu tych dokonań w Galerii „Ciasna”

– Jacek Trybus zachęca do obejrzenia wystawy.

  • Galeria „Ciasna”
  • ul. Katowicka 17
  • Tel. 667 542 341.

W związku z epidemią koronawirusa (SARS-CoV-2) wystawy będą otwarte dla odwiedzających zgodnie z obowiązującymi zaleceniami sanitarnymi, ale wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym.

Prace wystawione w galerii można zobaczyć online na stronie galerii ciasna.dl.pl, a wirtualne zwiedzanie galerii jest dostępne na Zoneramie.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2022