Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Nowe ulice i aleje w Jastrzębiu. Jakie nazwy pojawiły się na mapie? 

Facebook Twitter

Przybywa dróg w Jastrzębiu. Jak podają w mieście, choć nie zmienia się jego powierzchnia, przybywa ulic i alej. Jak czytamy w zestawieniu przygotowanym na miejskiej stronie, jeszcze w 2014 roku było ich równo 300, w 2017 liczba wzrosła do 307, a najnowsze dane mówią, że jest ich 317. To 314 ulic i 3 aleje. Jakie nazwy pojawiły się na mapie? 

fot.jastrzebie.pl

Nowe ulice i aleje w Jastrzębiu

Jastrzębie-Zdrój i powierzchnia miasta od wielu pozostaje taka sama i wynosi ponad 88 km². Również podział terytorialny miasta od 2010 roku, od kiedy w mieście funkcjonuje 15 osiedli i 6 sołectw nie uległ zmianie.

Jeśli chodzi o aleje, dwa lata temu – w 2022 roku – po otwarciu przebudowanego mostu na al. Piłsudskiego, zmieniła się ona w al. Ludwika Piechoczka. Ponadto od lat w mieście jest al. Jana Pawła II.

A jakie ulice pojawiły się na terenie Jastrzębia-Zdroju w ciągu ostatniej dekady? Stosunkowo od niedawna w mieście można jechać ul. Złotą, Swojską, Borowikową oraz ul. Kąty. „Powstały” też ul. Żołnierzy Niezłomnych, Józefa Rymera i gen. Władysława Andersa. Nie są to jednak nowe ulice. Zyskały one nowych patronów w związku z wejściem w życie ustawy dekomunizacyjnej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj