Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel: Powrót Bartosza Makosia

Facebook Twitter

Do Jastrzębskiego Węgla wraca Bartosz Makoś. To wychowanek tego siatkarskiego klubu i jak poinformował Jastrzębski Węgiel, został nowym libero drużyny.

jastrzębski węgiel
fot. jastrzebskiwegiel.pl

Jastrzębski Węgiel z nowym zawodnikiem

Umowa z zawodnikiem będzie obowiązywać na najbliższy sezon. Bartosz Makoś jest jastrzębianinem i wychowankiem Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Był w niej od początku jej istnienia, przechodząc przez wszystkie kategorie wiekowe, od młodzika przez kadeta po juniora. Po skończeniu Akademii trafił do Cuprum Lubin, w barwach którego zadebiutował w PlusLidzie. Po czterech sezonach przeniósł się do Aluron CMC Warty Zawiercie. Wyjechał też do Włoch, ale nie został zgłoszony tam do rozgrywek. Potem znów wrócił do Zawiercia. Teraz będzie grał w Jastrzębskim Węglu.

Jako adept Akademii Talentów wywalczył kolejno: brązowy medal Mistrzostw Polski Kadetów, złoto Młodej Ligi, a także złoto i srebro Mistrzostw Polski Juniorów. W 2017 roku został wybrany najlepszym libero turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorów w Kętrzynie.

Po skończeniu Akademii trafił do Cuprum Lubin, w barwach którego zadebiutował w PlusLidzie. Na Dolnym Śląsku występował przez cztery sezony, a stamtąd przeniósł się do Aluron CMC Warty Zawiercie. Z zagłębiowskim klubem zdobył brązowy medal w PlusLidze. W kolejnym sezonie wyjechał do Włoch, gdzie trenował z tamtejszymi klubami z niższych lig, ale nie został zgłoszony do rozgrywek.

W styczniu 2023 roku Warta raz jeszcze sięgnęła po wychowanka JW, a stało się to w momencie, kiedy zawierciańskie szeregi opuścił libero Jędrzej Gruszczyński. Klub z Zawiercia był rywalem JW w półfinale Mistrzostw Polski, a ostatecznie zakończył miniony sezon ligowy na czwartym miejscu.

Wiadomość o zainteresowaniu Jastrzębskiego Węgla moją osobą przyjąłem jako duże szczęście. Jestem z Jastrzębia, jestem wychowankiem tego Klubu, więc cel, który założyłem sobie będąc jeszcze w Akademii Talentów, właśnie się spełnił

– mówi Bartosz Makoś.

Jakie są jego oczekiwania związane z naszym Klubem? – Jak największy rozwój. Zawsze powtarzam, że chcę się rozwijać i nadal iść do przodu. Jastrzębski Węgiel to na pewno jest miejsce, w którym szanse na ten rozwój mam – dodaje libero.

Bartosz Makoś:
Data urodzenia: 01.08.1998r.
Miejsce urodzenia: Jastrzębie-Zdrój
Pozycja: Libero
Wzrost: 176 cm
Waga: 79 kg
Zasięg w ataku: 315 cm
Zasięg w bloku: 300 cm
Kluby: Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla, Cuprum Lubin Polska, Aluron CMC Warta Zawierc

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 grudnia 2023