Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

JKH GKS Jastrzębie skompletował skład

Facebook Twitter

Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie już w pełnym składzie na nowy sezon. Klub skompletował drużynę, która w nachodzącym sezonie Polskiej Hokej Ligi znów ma walczyć o najwyższe cele.

jkh gks

JKH GKS wiele zmian w zespole

Ostatni sezon, przypomnijmy, nie był dla drużyny udany, po kilku latach zespół nie awansował do turnieju finałowego Pucharu Polski, w lidze też nie radził sobie najlepiej i ostatecznie zajął dopiero piąte miejsce. Dlatego w drużynie nastąpiło wiele zmian.

Pozostali doświadczeni gracze tacy jak: Urbanowicz, Paś, Jarosz, Pelaczyk czy bracia Nalewajkowie. Kontrakty przedłużyło też trzech obcokrajowców, jest też kilku nowych zawodników

– mówi dyrektor sportowy klubu, Leszek Laszkiewicz.

Leszek Laszkiewicz: Po długich rozmowach, wiadomo, te rozmowy nigdy nie są łatwe, udało się dość z nimi do porozumienia i bardzo się cieszymy (…). Mamy też trzech Słowaków, 2 Czechów, mamy dwóch Finów, dwóch Łotyszy, także tych zawodników z różnych państw mamy naprawdę trochę. Po to ich ściągamy tutaj, żeby byli wartością tej drużyny i liczymy, że w tym roku akurat na te ruchy, na które się zdecydowaliśmy, one się sprawdzą i dadzą nam ogromną jakość do tej drużyny. Po to są obcokrajowcy, żeby ciągnęli tą grę.

jkh gks

Leszek Laszkiewicz trener JKH GKS

Zespół wzmocnił się także dwoma doświadczonymi, reprezentacyjnymi obrońcami.

Leszek Laszkiewicz: Marcin Kolusz, Patryk Wajda. Reprezentanci Polski i ogromne doświadczenie pokazali się z bardzo dobrej strony na poprzednich Mistrzostwach Świata Dywizji 2, gdzie awansowaliśmy do tej elity, można powiedzieć i zdecydowaliśmy się, że akurat postawimy na tych dwóch doświadczonych obrońców, bo jak można powiedzieć, Marcin Kolusz jest zawodnikiem, obrońcą ofensywnym, który potrafi świetnie kreować sytuacje, szczególnie w przewagach. Bardzo nam brakowało w ostatnim sezonie takiego doświadczonego zawodnika. I Patryk Wajda, który jest bardzo defensywnym obrońcą, który nie boi się rzucić pod krążek, pod strzał. Także to jest dwóch doświadczonych zawodników i naprawdę liczymy na ich ogromne doświadczenie.

Zespół ma także dwóch nowych, młodych bramkarzy

– dodaje Leszek Laszkiewicz.

Leszek Laszkiewicz: W tym roku można powiedzieć, dajemy szansę dwóm młodym zawodnikom. Mówimy tutaj o Maćku Miarce, który jest drugim bramkarzem naszej Reprezentacji Polski. Pokazał się z dobrej strony. Zdecydowaliśmy się na ten ruch, gdy już wiemy, Maciej ma sporą ambicję, żeby być pierwszym bramkarzem, a w Katowicach nie miał za dużo szans do gry. Liczymy na to, że akurat w tym roku będzie chciał zawalczyć o tę jedynkę wraz z Jakubem Laskowiczem, który również ma 23 lata. Także to jest dwóch młodych bramkarzy i generalnie liczymy też na to, że jeden, drugi będzie się tak nakręcał, żeby chciał się o tą jedynkę w naszej bramce. I ta rywalizacja jest bardzo zdrowa i wyjdzie nam to na plus.

O co powalczy w nadchodzącym sezonie JKH GKS w nowym składzie?

Leszek Laszkiewicz: Wszyscy jesteśmy w klubie ambitnymi ludźmi i chcemy grać o najwyższe cele. Liczymy na to, że akurat te transfery, które poczyniliśmy w tym roku, dadzą nam gwarancję tego, że będziemy grali o wyższe miejsce niż w tamtym roku (…) My się cieszymy z tego, co mamy. Praca trenera Klabera, która jest wykonywana przez tyle lat, pokazuje to, że nie ważne są pieniądze, nieważne jest budżet, ważna jest praca i zaangażowanie ludzi. Liczymy na to, że w tym roku będzie tak samo.

Dodajmy, że obecnie drużyna przygotowuje się na własnych obiektach, jak mówi Leszek Laszkiewicz to ciężki siłowy trening, później przez dwa tygodnie drużyna będzie korzystała z lodowiska w Sosnowcu, następnie zawodnicy dostaną dwa tygodnie wolnego i na początku sierpnia zaczną drugą część przygotowań do sezonu. Ten rusza w połowie września. Podkreślmy, że JKH GKS Jastrzębie jako pierwszy klub otrzymał już licencję na występy w Polskiej Hokej Lidze.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2023