Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Uciekał przed policją, próbował potrącić policjanta. Jest areszt na trzy miesiące

Facebook Twitter

Uciekał przed policją kradzionym autem, próbował nawet potrącić jednego z mundurowych. Padły strzały... To historia z Knurowa. Mundurowi już mają sprawcę, który najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Uciekał przed policją

Uciekał przed policją – teraz wpadł

Lexus z „lewą” tablicą rejestracyjną, a za kierownicą mężczyzna z zamaskowaną twarzą. W Radiu 90 informacja z Knurowa od mundurowych z Komisariatu Autostradowego Policji z Gliwic, o zatrzymaniu 49-latka, który kilka dni temu uciekał skradzionym autem.

Jak podają policjanci, pod koniec lutego, na A1 w Knurowie, zauważyli samochód, którego kierowca jechał z zamaskowaną twarzą. Postanowili zatrzymać lexusa do kontroli, dali sygnał, ale auto pomknęło dalej, rozpoczął się niebezpieczny pościg. Wezwano posiłki między innymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Gdy lexus wjechał na rondo, policjanci zajechali mu drogę, auto się zatrzymało, ale gdy mundurowi podchodzili do kierującego, ten nagle ruszył próbując potrącić policjantów. W kierunku auta, padły strzały, kierowcę udało się zatrzymać po krótkim kolejnym pościgu. Jak szybko ustalono lexus został skradziony kilkanaście dni wcześniej z Sosnowca, miał fałszywe blachy.

49-letni mieszkaniec województwa śląskiego trafił do aresztu. Już wiemy, że kierującym to mieszkaniec województwa śląskiego. Mężczyzna usłyszał zarzuty czynnej napaści, niezatrzymania się do kontroli drogowej, paserstwa i posiadania podrobionej tablicy rejestracyjnej. Sąd Rejonowy w Gliwicach, na wniosek prokuratora, zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na najbliższe 3 miesiące.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024