Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jedzenie przez aplikacje, która aplikacja najbardziej się opłaca? [materiał partnera]

Facebook Twitter

Podczas pandemii restauracje przez wiele tygodni pozostawały zamknięte, co spowodowało, że coraz więcej Polaków zaczęło zamawiać jedzenie na wynos i z dowozem do domu. W tym czasie znacząco wzrosła liczba użytkowników aplikacji do zamawiania dań w restauracjach. Według SW Research aż 40 proc. Polaków wybierało posiłki z dowozem raz w tygodniu. Które aplikacje były najczęściej wybierane? Które z nich umożliwiały zaoszczędzenie najwyższych kwot?

Aplikacje do zamawiania jedzenia – jak działają?

Aplikacje do zamawiania jedzenia online są intuicyjne, dlatego ich obsługa nie sprawia problemu. Kilka kliknięć wystarczy, by wybrać potrawy i zapłacić za ich dostarczenie do domu. Dzięki temu użytkownicy mogą kupić ciepły posiłek w drodze z pracy do domu lub zamówić jego dowóz na konkretną godzinę.

Aplikacje umożliwiają szybkie wyszukiwanie potraw różnych rodzajów kuchni: amerykańskiej, włoskiej, chińskiej, polskiej i wielu innych. Dzięki licznym filtrom można również wybierać spośród potraw wegańskich lub bezglutenowych, a także wyłącznie z ofert restauracji, które zapewniają darmową dostawę. Aplikacje do zamawiania jedzenia są dzięki temu przyjazne dla użytkowników o zróżnicowanych gustach i preferencjach.

Sprawdź, jakie telefony są odpowiednie do zamawiania jedzenia przez aplikację: https://www.komputronik.pl/search-filter/1596/smartfony-z-5g

Obsługa aplikacji do zamawiania posiłków w restauracjach jest banalnie prosta. Użytkownik wybiera konkretne pozycje z menu, a następnie wybiera formę płatności – przelew, gotówkę przy odbiorze, BLIK lub kartę kredytową. Restauracja po otrzymaniu zamówienia, potwierdza jego przyjęcie i podaje szacowany czas oczekiwania na dostawę. Ostatnim etapem zamówienia jest dowóz posiłków na adres wskazany przez klienta. Cały proces przebiega sprawniej w porównaniu do zamawiania jedzenia przez telefon.

Przeczytaj więcej o aplikacjach do zamawiania jedzenia na https://nano.komputronik.pl/najlepsze-aplikacje-do-zamawiania-jedzenia/

Jakie aplikacje do zamawiania jedzenia są popularne w Polsce?

Polacy chętnie korzystają z aplikacji takich jak pyszne.pl, Glovo i Uber Eats. Pyszne.pl działa od kilkunastu lat, dlatego cieszy się zaufaniem użytkowników. Liczba pobrań aplikacji na smartfony jest imponująca. Jej użytkownicy cenią sobie przede wszystkim dużą liczbę filtrów, które umożliwiają dokładne dopasowanie propozycji posiłków do własnych preferencji. Minusem pyszne.pl jest natomiast niewielka liczba promocji. Dania przez większą część roku są dostępne wyłącznie w regularnych cenach. Koszty zamówień można obniżać przez kody rabatowe, które otrzymują np. najaktywniejsi użytkownicy.

Na tańsze jedzenie na wynos mogą liczyć użytkownicy Glovo i Uber Eats. Obie aplikacje umożliwiają zamawianie posiłków w wielu restauracjach oraz popularnych fast foodach, np. McDonald’s lub Burger King. W większości sieci tego typu klienci mogą korzystać z licznych kuponów zniżkowych, dzięki którym cena posiłków spada co najmniej o kilkanaście procent.

Najbardziej opłaca się kupować jedzenie przez aplikacje, które służą do zamawiania „resztek” z restauracji. Dzięki aplikacji Foodsi i Too Good To Go użytkownicy kupują pełnowartościowe, świeże posiłki przygotowane tego samego dnia. Jeśli wieczorem restauracja obawia się, że będzie musiała wyrzucić jedzenie, może zaoferować jego zakup przez jedną z aplikacji. W ten sposób „resztki” trafiają do użytkowników, którzy chcą przeciwdziałać marnowaniu żywności.

Więcej dowiesz się na https://nano.komputronik.pl/aplikacje-do-zamawiania-resztek-jedzenia-z-restauracji/

Za pomocą aplikacji Too Good To Go można zamówić jedzenie z ponad 2700 restauracji w całej Polsce. Foodsi dodatkowo umożliwia kupowanie artykułów spożywczych, których data ważności dobiega końca. Dzięki temu obie aplikacje pozwalają nie tylko kupić gotowy posiłek na obiad lub kolację, ale i uzupełnić lodówkę o żywność na kilka kolejnych dni. W ten sposób zaoszczędzić można sporo gotówki w domowym budżecie oraz ograniczyć wyrzucanie jedzenia, które wciąż jest zdatne do spożycia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2022