Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jelonek utknął w płocie. Akcja strażaków w Pszowie [WIDEO]

Facebook Twitter

Nietypowa akcja ratunkowa strażaków w Pszowie. Z pułapki musieli uwolnić młodego... jelonka, który zakleszczył się w przęśle płotu.

fot.WFranz/pixabay.com

Nie tylko gaszenie pożarów, także inne akcje nie są im obce. Straż pożarna została wezwana do pomocy zwierzęciu na ulicy Kasprowicza. Młody jelonek utknął w płocie. Głowa przeszła, tułów też, zostały nogi.

Wystraszone zwierzę ugrzęzło i nie potrafiło się wydostać

– relacjonuje nam Wojciech Elsner, który zarejestrował aparatem film z ratowania zwierzęcia.

Tylne odnóże przewinął z lewej strony, drugą z prawej, całe ciało miał. Wycofać się takie zwierzak nie potrafi, tyle rozumu nie ma. Zaczął się szarpać, usłyszałem hałas, zajrzałem przez okno, po chwili przyjechała straż. To był taki roczniak, bo większy jelonek nie był, nie wiem skąd się tutaj na ulicy wziął. Gdzieś od lasu musiał wlecieć do posesji i z drugiej strony próbował wyjść, pewnie się wystraszył.

Oprócz strażaków na miejsce wezwano także weterynarza. Na głowę zwierzęcia nałożono kaptur, konieczny był też zastrzyk uspokajający jelonka.

Do dwóch, trzech minut był już spokojny, wtedy z weterynarzem przełożyli mu to jedno odnóże, wyciągali go do bagażnika i pewnie wypuścili jelonka. Wszystko trwało 45 minut, wszystko sprawnie poszło.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj