Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Język na stadionach – język tolerancji”. Rusza rekrutacja do projektu WCK

Facebook Twitter

Wodzisławskie Centrum Kultury rozpoczęło realizację projektu „Język na stadionach - język tolerancji”, w ramach którego odbędzie się szereg działań skierowanych do młodych osób realizujących swoje pasje w pozaszkolnych klubach sportowych oraz uczniów klas sportowych.

Projekt ma na celu uwrażliwienie dzieci i młodzieży na problem agresji słownej w sferze sportu, wyrażania emocji w duchu tolerancji oraz nabywanie umiejętności językowych, służących przeciwdziałaniu mowie stadionowej nienawiści.

WCK zaplanowało działania warsztatowe, w których mogą wziąć udział dzieci w wieku od 10 do 15 lat. Ich realizacja rozpocznie się w czerwcu. W jakich zajęciach można wziąć udział? Do wyboru jest kilka opcji.

Już 8 i 9 czerwca odbędą się warsztaty oparte na technice kreatywnego pisania i poetyckich formach ekspresji, podczas których uczestnicy tworzyć będą krótkie teksty dotyczące hasła „Język stadionów” na bazie skojarzeń i zabawy słowem. Zajęcia pobudzają do twórczego myślenia, inspirują do zabawy schematami językowymi i wyrażania swoich myśli w postaci krótkich, niekonwencjonalnych tekstów. Warsztaty prowadzone przez warszawską organizację Loesje przeznaczone są dla dwóch grup wiekowych. Dzieci w wieku 10-13 lat mogą skorzystać z półtoragodzinnych warsztatów, które odbędą się 9 czerwca o godz. 9:00. Z kolei dla uczestników w wieku 14-15 lat przewidziano warsztaty podzielone na dwie części – 8 i 9 czerwca o godz. 11.00.

Kolejną propozycję zajęć przygotowało Stowarzyszenie Młodych Dziennikarzy „Polis” z Warszawy. 15 czerwca o godz. 11.00 odbędą się warsztaty poświęcone mowie nienawiści i przeciwdziałaniu hejtowi w zachowaniach kibicowskich. Dzień później, o tej samej godzinie uczestnicy wezmą udział w warsztatach pozytywnego kibicowania, podczas których będą opracowywać treści przyśpiewek, haseł na wlepki i memy promujące kibicowanie bez agresji słownej. Z kolei 23 czerwca o godz. 11.00 uczestnicy będą mieli okazję do wypróbowania w praktyce różnych sposobów reagowania na przemoc słowną, na przykład w mediach społecznościowych (z pozycji ofiary, świadków i sprawców) oraz wypracowania konkretnych działań, które mogą podjąć na rzecz walki z agresją słowną.

Kolejnym etapem projektu będą warsztaty z komentatorem sportowym oraz zajęcia dotyczące poprawności językowej, które odbędą się po wakacjach.

Zainteresowanych udziałem w warsztatach prosimy o kontakt z działem Projektów i Animacji Kulturalnej, tel. 32 455 48 55, koordynator projektu: Agnieszka Kozielska.Udział w projekcie jest nieodpłatny. Warsztaty realizowane będą w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Projekt „Język na stadionach – język tolerancji” jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2021”.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj