Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

JKH GKS Jastrzębie ma kolejnego zawodnika. Kontrakt z klubem podpisał Siarhei Bahaleisha

Facebook Twitter

To 31-letni obrońca, który pochodzi z Grodna. Na swoim koncie ma trzy mistrzostwa swojej ojczyzny oraz występy w słynnej KHL, czyli najwyższej klasie rozgrywkowej w Rosji. Występował także w młodzieżowych reprezentacjach Białorusi, debiutował również w kadrze seniorskiej. Bahaleisha podpisał klubem mistrza Polski roczny kontrakt.

fot.jkh.pl

Siarhei Bahaleisha

Urodził się 20 lutego 1990 roku. Praworęczny defensor mierzy 182 cm wzrostu i waży 81 kg. Przygodę z hokejem rozpoczynał w Niomanie Grodno, którego barwy z przerwami reprezentował aż do 2016 roku, debiutując w ekstraklasie Białorusi w sezonie 2009/10. Jako zawodnik tej ekipy trafił do młodzieżowej reprezentacji Białorusi, z którą w 2008 roku zagrał w Mistrzostwach Świata U18 w Kazaniu, a następnie także w Mistrzostwach Świata U20, które odbyły się w gdańskiej Hali Olivia. Białorusini pokonali wówczas naszą kadrę 5:1 (1:1, 1:0, 3:0), a Bahaleisha asystował przy ostatniej z bramek.

W 2016 roku Siarhei Bahaleisha przeniósł się do rosyjskiej Iżstali Iżewsk występującej w Wyższej Hokejowej Lidze (zaplecze KHL), a następnie do Rubina Tiumień. W 2018 roku powrócił na Białoruś, reprezentując barwy kolejno Dynama Mołodeczno, Junosti Mińsk, Szachtiora (Szachciara) Soligorsk, Dynama Mińsk i ponownie Szachtiora. Dodajmy, że jako zawodnik Dynama miał okazję wystąpić w czterech spotkaniach KHL. Ponadto jako zawodnik Szachtiora zadebiutował w reprezentacji Białorusi.

W minionym sezonie punktował głównie dla ekipy z Soligorska, zaliczając trzy bramki i 24 asysty w czterdziestu trzech ligowych meczach. W rozgrywkach białoruskiej Ekstraligi Szachtior zdołał awansować do półfinału, w którym musiał uznać wyższość HK Gomel.

 

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj