Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

JKH GKS Jastrzębie rozpoczyna nowy sezon

Facebook Twitter

Choć za oknami znów upalne dni, tafla lodowiska Jastor w Jastrzębiu jest dobrze zmrożona. Już jutro (08.09) rusza bowiem nowy sezon Tauron Hokej Ligi. Wśród drużyn walczących o mistrzowskie tytuły - JKH GKS Jastrzębie.

JKH GKS Jastrzębie
Fot. jkh.pl

O tytuł mistrza Polski powalczy 9 zespołów a wśród nich JKH GKS Jastrzębie. Jastrzębianie po ostatnim niezbyt udanym sezonie w którym zajęli 5-te miejsce, chcą znów powalczyć o najwyższe cele. Mają temu służyć zmiany w zespole, do drużyny dołączyło aż 14-tu nowych zawodników. Zostało kilku doświadczonych, są też utalentowani wychowankowie. Jakie cele są stawiane przed drużyną? Mówi drugi trener JKH GKS Jastrzębie, Rafał Bernacki:

Rafał Bernacki: Grać jak najlepiej. Pierwsze trofeum, które można zdobyć jest Puchar Polski, żeby awansować do pucharu, trzeba rozpocząć dobrze sezon, zdobywać punkty, nie tracić głupich punktów, tak jak to się zdarzyło nam w tamtym sezonie. Także cel numer jeden: na pewno pierwsze dwie rundy awansować do Pucharu Polski. Jeżeli to się uda, to oczywiście w turnieju finałowym, powalczyć o ten Puchar, a później przygotować się do play off, do najważniejszej części sezonu, ale to dopiero za pół roku.

Dobrej myśli są hokeiści JKH GKS-u, Kamil Górny oraz bracia Radosław i Łukasz Nalewajkowie. Na co ich zdaniem stać będzie drużynę? O co powalczą?

Zawodnicy: Mam nadzieję, że ta forma będzie z każdym miesiącem do góry szła i że tak powiem, szczyt tej formy będzie w odpowiednim momencie, czyli jak zaczniemy już fazę play-off. Wiadomo, po drodze jeszcze mamy Puchar Polski, na który też bym się chcieli zakwalifikować. Myślę, że jak zgramy się już tak kompletnie, to na dużo nas w tym sezonie będzie stać.

Jak zawsze liczymy na doping naszych kibiców – dodaje trener Bernacki:

Rafał Bernacki: Życzylibyśmy sobie takiej frekwencji jak była tutaj na meczach ćwierćfinałowychz Katowicami. Gdyby tak chociaż co drugi mecz opisywali kibice, to na pewno bylibyśmy bardzo szczęśliwi. Zapraszamy zawsze granie u siebie,  doping naszych kibiców jest dla nas z bramkarzem licząc siódmy zawodnik na lodzie. Także jak najbardziej zapraszamy serdecznie na nasze mecze.

A pierwsze spotkanie na Jastorze już jutro (08.09) przeciwnikiem JKH GKS-u będzie Marma Ciarko STS Sanok. Początek meczu o godzinie 18.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj