Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jutro rusza zbiórka darów dla ukraińskiej Tyśmienicy. To miasto partnerskie Raciborza

Facebook Twitter

Jak informują władze miasta: "Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Jeszcze przedwczoraj (24.02.) w południe nic nie brakowało, ale dziś (25.02.) nasze miasto partnerskie ma na swoich barkach szkolenie wojskowe, pomoc zaopatrzeniową oraz konieczność zadbania o licznych uchodźców wewnętrznych między innymi z Kijowa" - pisze w mediach społecznościowych Dawid Wacławczyk, zastępca prezydenta Raciborza.

Partnerzy z pogrążonej w wojnie ukraińskiej Tyśmienicy zwracają się o pomoc

Do raciborskiego magistratu trafiła już szczegółowa lista potrzeb. Prezydent Raciborza Dariusz Polowy uruchomił sztab pomocowy. W grę wchodzi zbiórka rzeczowa oraz finansowa.

Szczegółowe informacje dotyczące zakresu potrzebnego wsparcia, miejsc zbiórki darów oraz numer konta, na które będzie można przekazywać darowizny – zostaną podane w komunikacie w poniedziałek (28.02.) na stronie internetowej miasta i w social mediach. Władzom Raciborza zależy, aby pomoc była celowa i odpowiadała realnym potrzebom mieszkańców Tyśmienicy. Samorządowcy są też w kontakcie ze służbami granicznymi w kwestii możliwości transportu zebranych darów przez granicę.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023