Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Kamery monitoringu wypatrzyły złodzieja

Facebook Twitter

Mężczyzna, który włamał się do jednego ze sklepów na terenie Jastrzębia-Zdroju, został zatrzymany. Okazało się, że tej samej nocy jastrzębianin włamał się także do jednej ze szkół, co również zarejestrowały kamery monitoringu.

Fot. jastrzebie.slaska.policja.gov.pl

Zatrzymany to 29-letni mieszkaniec miasta, który w przeszłości był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu. W nocy z niedzieli na poniedziałek (6/7.01.) dyżurny jastrzębskiej komendy przyjął informację o włamaniu do sklepu przy ul. Północnej. Na miejsce skierowani zostali policjanci. Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu. Stróże prawa szybko ustalili rysopis sprawcy. Po kilku minutach zatrzymali podejrzanego w rejonie ulicy Warszawskiej. Mężczyzna miał skaleczoną dłoń. Okazało się, że ten samej nocy wandal włamał się do jednej ze szkół na terenie Jastrzębia, gdzie również wybił szybę, a następnie skradł kurtkę.

Wartość strat szacowana jest na kwotę kilku tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty i przyznał się w całości do popełnionych przestępstw. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2020