Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

2 osoby zginęły, 39 rannych. Śląska policja podsumowała długi weekend

Facebook Twitter

Śląska policja podsumowała sytuację na drogach po długim, majowym weekendzie. Niestety, znów śmierć zebrała żniwo.

Śląscy policjanci 

Śląska policja podsumowała długi majowy weekend. W naszym województwie doszło do 31 wypadków drogowych, w których 39 osób zostało rannych, niestety 2 osoby zginęły. Odnotowano także 640 kolizji. Mundurowi śląskiej drogówki zatrzymali 168 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę, znajdując się pod wpływem alkoholu.

Od środy do niedzieli na drogach można było spotkać większą liczbę patroli ruchu drogowego w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i czy przestrzegają ograniczeń prędkości. Mundurowi kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz to, czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

W czasie majowego weekendu na drogach województwa śląskiego doszło do 31 wypadków, w których 39 osób zostało rannych, 2 osoby niestety zginęły. Doszło także do 640 kolizji drogowych. Ponadto, mundurowi śląskiej drogówki zatrzymali 168 kierowców pod wpływem alkoholu. Podczas ubiegłorocznej majówki na terenie naszego województwa doszło do 19 wypadków, w których 25 zostało rannych, a 3 osoby zginęły. Policjanci zatrzymali 575 kierowców pod wpływem alkoholu. Na śląskich drogach doszło do 575 kolizji drogowych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024