Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejna akcja wymierzona w nielegalny hazard. Automaty skonfiskowane w Raciborzu

Facebook Twitter

Funkcjonariusze śląskiej KAS zabezpieczyli 12 automatów do gier w Bytomiu, Częstochowie, Raciborzu i Orzeszu. Właścicielom urządzeń oraz osobom urządzającym gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom grożą wysokie kary.

mat.prasowe

W Częstochowie w jednym tylko lokalu mundurowi zabezpieczyli 6 sztuk nielegalnych automatów do gier hazardowych. W wytypowanych do kontroli lokalach w Bytomiu i Raciborzu mundurowi znaleźli kolejne automaty oraz gotówkę i telefony komórkowe.

W Orzeszu ujawnione automaty znajdowały się w lokalu w centrum miasta. Lokal był bardzo dobrze przygotowany do prowadzenia takiej działalności. Na zewnątrz znajdowały się kamery, a dostęp do lokalu mieli tylko znani gracze. W tym lokalu organizator nielegalnego hazardu szczególnie zadbał o … czystość. Dla graczy przygotowano obuwie zmienne.

Właścicielom urządzeń oraz osobom urządzającym gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom grożą wysokie kary. Oprócz sankcji karnych w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności, osoby urządzające tego typu nielegalne gry oraz posiadające automaty wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych muszą liczyć się z karą pieniężną w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu.

Tylko od początku tego roku do magazynów śląskiej KAS trafiło ponad 260 nielegalnych urządzeń, na których urządzano gry hazardowe wbrew obowiązującym przepisom. Organizatorzy nielegalnych gier hazardowych nie przestrzegają żadnych ograniczeń i przepisów prawa. Nielegalne automaty do gier służą do prania brudnych pieniędzy, pochodzących z przemytu, handlu narkotykami oraz przestępstw podatkowych. Same automaty, ich liczba i zawartość generują również dużą liczbę kradzieży z włamaniem.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj