Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolejny raz zalana droga w Marklowicach. I inne problemy po ulewach w całym regionie

Facebook Twitter

Po wczorajszych (19.07.) ulewach nieprzejezdna była ulica Wyzwolenia. Cały weekend upłynął pod znakiem dużych opadów deszczu, również w sobotę nagłe oberwanie chmury spowodowało, że wiele miejsc było nieprzejezdnych.

O ulicy Wyzwolenia w Marklowicach pisała do nas Ewelina:
Miałam niestety przyjemność tam jechać jak zrobił się ten „basen”… Oczywiście zawróciłam w inną drogę, ale 2 auta już zalane i wypychane były, a kolejne zostało na środku..
– pisze na naszym fanpage słuchaczka.

Zalane piwnice i posesje, nieprzejezdne drogi

Straż pożarna w Wodzisławiu informuje o 19. wyjazdach, do przede wszystkim do Marklowic, gdzie jak zawsze po większych opadach nieprzejezdna była ul. Wyzwolenia. To droga wojewódzka nr 932. Duże zalewisko utworzyło się przy kopalni i na granicy ze Świerklanami. Strażacy odpompowali i udrożnili przejazd. Pomogli także przy zalanych piwnicach i posesjach. Tak wyglądała ulica Grodzisko w Wodzisławiu Śląskim, którą w niedzielę (19.07.) zatarasowało drzewo:
W Żorach także podobne interwencje, pomagali tam także strażacy z Jastrzębia- Zdroju. W Raciborzu dużo sprzątania było po sobotniej (18.07.) ulewie. Strażacy informują o wielu wyjazdach, przede wszystkim do powalonych drzew i podtopionych piwnic. Takie interwencje odnotowano na ulicy Opawskiej i Rybnickiej. Ta druga droga także była zalana, naporu wody nie była w stanie przyjąć kanalizacja burzowa. W Kornowacu na Raciborskiej zatkany został rów melioracyjny.
Świerklany. To tam wczoraj (19.07.) tak jak w innych miejscach w regionie doszło do oberwania chmury i w konsekwencji do podtopień. Zalane zostały piwnice w dwóch domach jednorodzinnych. Strażacy musieli także odpompować wodę z zalewiska, jakie utworzyło się na ulicy Wodzisławskiej. Podobne działania przeprowadzono także w Rybniku, gdzie woda pojawiła się w domach przy Batorego. Były także konary do posprzątania na ulicach: Zabrzańskiej i Brudnioka.
Krzysztof przysłał nam zdjęcia zrobione podczas wczorajszej (19.07.) burzy:
Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2021