Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Korki w Raciborzu. Prace na drogach dojazdowych

Facebook Twitter

Drogowy Armagedon w Raciborzu. Drogowcy rozpoczęli prace na moście w Markowicach, a to tu prowadzi objazd do Rybnika, wprowadzony na czas remontu ulicy Rybnickiej i mostu w jej ciągu na kanale Ulga.

korki w raciborzu

Korki w Raciborzu – drogowcy pracują w kilku miejscach

Prace trwają na moście przed Markowicami, remontowana jest dylatacja, wprowadzono ruch wahadłowy. Korkuje się jednak objazd, już w ciągu całej ulicy Rudziej już od Ronda Zamkowego. Wg Zarządu Dróg Wojewódzkich, który odpowiada za przeprawę, doszło do awarii, którą pilnie trzeba usunąć. Takich sytuacji nie da się przewidzieć a tym bardziej zapowiedzieć kolejne utrudnienia z wyprzedzeniem. Wniosek dziś (8.08.) lepiej z Raciborza nie wyjeżdżać w stronę Rybnika. Ci, którzy jednak muszą, powinni jechać przez Krzyżanowice.

korki w raciborzu

„Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach nie poinformował nas o planowanych pracach na moście w Markowicach. Też jesteśmy nimi zaskoczeni” – mówi Radiu 90 Joanna Stanisz-Cebula z biura prezydenta Raciborza pytana o drogowe zamieszanie na trasie, którą prowadzi objazd do Rybnika.

Joanna Stanisz-Cebula: Dowiedzieliśmy się dzisiaj od kierowców stojących w tym korku. Zarząd Wojewódzki Dróg przeprowadza dzisiaj i jutro prace związane z dylatacją, o czym nas nie poinformował, więc nie byliśmy w stanie uwzględnić tego w naszym harmonogramie prac. Wypada nam jedynie prosić mieszkańców o cierpliwość. Rozumiem rozgoryczenie spowodowane staniem w gigantycznym korku. Jedyne pocieszenie to to, że udało nam się ustalić, by od razu po zasięgnięciu tej informacji interweniowali do Zarządu Wojewódzkiego Dróg, z prośbą o wyjaśnienie, z informacją, jak długo te prace potrwają. Okazuje się, że jutro mają być zakończone. Wypada tylko uzbroić się w cierpliwość i do jutra wytrzymać.

Według Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, który odpowiada za przeprawę, doszło do awarii, którą pilnie trzeba usunąć. Takich sytuacji nie da się przewidzieć, a tym bardziej zapowiedzieć kolejne utrudnienia z wyprzedzeniem. Na moście wprowadzono ruch wahadłowy. Ci, którzy muszą z Raciborza wyjechać w kierunku Wodzisławia czy Rybnika powinni jechać przez Krzyżanowice.

Przypomnijmy jeszcze, że remont na Rybnickiej przeprowadzany jest w dwóch etapach i obejmuje odcinek od ronda przy ul. Piaskowej do mostu na kanale Ulgi. W obu etapach zostanie wyłączony z ruchu jeden pas jezdni i wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy. W związku z zamknięciem na rondzie wlotu na ul. Rybnicką powstała droga objazdowa w kierunku Rybnika przez Markowice. Niestety teraz z dodatkowymi utrudnieniami. Prace mają potrwać do końca roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj