Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kolosalne dziury w drogach. Co na to Zarząd Dróg Wojewódzkich?

Facebook Twitter

Dziury w drogach zmorą kierowców po zimie. Każdego dnia w naszej redakcji odbieramy telefony od was z informacjami z tras regionu dziurawych jak ser szwajcarski.

dziury w drogach

To np. ulica Raciborska na odcinku Rybnik-Rydułtowy; ul. Pszowska w Wodzisławiu czy Wyzwolenia w Marklowicach.

Chciałbym prosić Radio 90 o interwencję w sprawie drogi wojewódzkiej, gdzie są kolosalne dziury. Na pograniczu Rydułtów i Rybnika. To jest masakra.

Wy dzisiaj mówicie na temat dziurawych dróg. Chciałbym wam zakomunikować taką sprawę, jeżeli chodzi o Marklowice. Tam jest 500 metrów drogi w stronę Świerklan i tam jest tragedia.

Tu niema w powiecie drugiej takiej drogi, żeby była w takim stanie nawierzchnia.

Trasy, o których mówią nasi słuchacze to drogi należące do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach. Rzecznik, Ryszard Pacer, zauważa, że dziury po zimie pojawiają się na trasach wyeksploatowanych. Na razie łatanie ubytków w asfalcie odbywa się doraźnie, drogowcy czekaj na uruchomienie wytwórni mas bitumicznych.

Ryszard Pacer: A to wymaga dodatnich temperatur. Naprawiamy je prowizorycznie, na zimno i te naprawy nie są trwałe. Walczymy o utrzymanie przejezdności, zapewnienia bezpieczeństwa ruchu. Priorytet oczywiście to jest zapewnienie bezpieczeństwa, czyli tam, gdzie te ubytki są duże, głębokie, to w pierwszej kolejności są naprawiane. Mówiąc o bezpieczeństwie, mam na myśli oczywiście bezpieczeństwo, przede wszystkim zdrowia i życia ludzi, ale też mienia, bo to jest takie zadanie każdego zarządcy dróg, żeby o to bezpieczeństwo dbać.

Tam, gdzie konstrukcja drogi jest technicznie zdegradowana, to nawet większa naprawa nie ma zbyt długiej żywotności, tłumaczy Ryszard Pacer.

fot. FB/Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach

Ryszard Pacer: Dlatego właśnie prowadzimy od wielu lat program kompleksowej przebudowy całych odcinków dróg. I taką właśnie wykonaliśmy niedawno na 935 od Raciborza do Rzuchowa i dalszy ten odcinek jest w planach przebudowany aż do granicy Rybnika. Czyli od Rzuchowa, poprzez Rydułtowy do granicy Rybnika. Również 933 wymaga naprawy i prowadzimy na bieżąco bardzo dużo takich prac koncepcyjnych i projektowych. W tej chwili np. zleciliśmy opracowanie koncepcji przebudowy drogi 945 od Żywca do granicy ze Słowacją.

Łatanie dziur trwa w całym regionie. Prace na drogach deklarował na naszej antenie prezydent Rybnika, Piotr Kuczera; poprawiana jest nawierzchnia w Wodzisławiu. To, co roku, do dyspozycji mieszkańców jest adres mailowy, pod którym można zgłaszać dziury w drogach.

Dziury w drogach  – głoszenia wraz ze zdjęciami ubytków w nawierzchni ZDW prosi wysyłać na [email protected]

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024