Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kosztowny prezent dla OSP Żory. Ochotnicy dostaną nową remizę

Facebook Twitter

OSP Żory zyska nową siedzibę. To jedna z sześciu jednostek OSP działających w mieście także w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

OSP Żory zyska nową siedzibę.
UM Żory

Nowa remiza dla OSP Żory

Miasto przygotowało projekt budynku, teraz trwają poszukiwania dofinansowania. Obiekt powstanie przy ulicy Ogniowej, tuż obok remizy Państwowej Straży Pożarnej , w którym swoją siedzibę będzie miało również Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego. W nowym budynku, o powierzchni zabudowy wynoszącej około 537m², będą mieściły się cztery garaże na wozy bojowe OSP Żory, zaplecze dla strażaków, a także magazyn i salka na 30 osób.

Przy ulicy Ogniowej, tuż obok remizy Państwowej Straży Pożarnej powstanie budynek, w którym swoją siedzibę będzie miała Ochotnicza Straż Pożarna Żory oraz Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego. Dzięki temu jeszcze usprawnimy i ułatwimy współpracę w sytuacjach zagrożenia, a także poprawimy warunki dla OSP Żory. Bezpieczeństwo mieszkańców jest najważniejszej, a ta inwestycja pozwoli jeszcze lepiej o nie zadbać

– mówi Waldemar Socha, Prezydent Miasta Żory.

OSP Żory tylko w 2023 roku jednostka ta brała udział w aż 98 wyjazdach, co dało jej 70 miejsce na niemal 900 OSP działających w województwie śląskim. Do tego strażacy OSP Żory aż 119 razy brali udział w akcjach profilaktycznych, zabezpieczeniach imprez i różnych innych działaniach, wspierających mieszkańców Żor. Koszt nowej inwestycji dedykowanej strażakom-ochotnikom szacowany jest na około 4 mln zł.

Budowa nowej remizy to dla nas ogromny powód do radości! Będziemy mogli w doskonałych warunkach prowadzić ćwiczenia, przechowywać i przygotowywać do akcji posiadany sprzęt czy też szkolić dzieci i młodzież z młodzieżowej drużyny pożarniczej. Jestem przekonany, że dzięki nowej remizie nasza jednostka jeszcze bardziej się rozwinie i będzie mogła jak najlepiej służyć mieszkańcom

– mówi Mirosław Orłowski, prezes OSP Żory.

UM Żory

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2024