Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Żory: Nowy sprzęt dla OSP Rowień

Facebook Twitter

To sprzęt dla wszystkich żorskich jednostek- słyszymy w Żorach, miasto zaprasza w piątek (19.01) na uroczystość przekazania strażackiego sprzętu, w samo południe w Muzeum Ognia w Żorach.

Nowy sprzęt dla OSP Rowień
fot.zory.pl/ Na zdjęciu wóz strażacki VOLVO model VTC3R FM

Nowy sprzęt dla OSP Rowień

Fabrycznie nowy, ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy otrzyma Ochotnicza Straż Pożarna w Żorach-Rowniu. Z nowym wozem jednostka straży o specjalizacji chemiczno-ekologicznej jeszcze lepiej i sprawniej będzie mogła realizować swoje zadania statutowe.

fot.zory.pl/ Wóz strażacki marki VOLVO model VTC3R FM

Nowy wóz strażacki ma napęd 4×4 umożliwiający pracę w trudnym terenie, jest wyposażony w automatyczną skrzynię biegów oraz urządzenia sygnalizacyjne i dźwiękowe oraz radiotelefon do kontaktów z jednostką. Wóz został doposażony w sprzęt niezbędny do prowadzenia działań ratunkowych. Pojazd marki VOLVO model VTC3R FM został przystosowany do przewozu strażaków, wyposażenia pożarniczego i specjalistycznego sprzętu ratownictwa technicznego.

fot.zory.pl/ Wóz strażacki marki VOLVO model VTC3R FM

Samochód ratowniczo-gaśniczy kosztował 1 499 800,00 zł. Na jego zakup OSP w Żorach-Rowniu otrzymała środki z budżetu Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego w kwocie 550 000,00 zł, a także Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach w wysokości 300 000,00 zł oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który na zakup wozu przeznaczył 100 000,00 zł. Zakup pojazdu zrealizowany został także przy wsparciu finansowym Województwa Śląskiego w kwocie 300 000,00 zł. Pozostała kwota, czyli 249 800,00 zł została pokryta z budżetu Gminy Miejskiej Żory.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj