Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Kuczera bez lania wody o Rudzie i krytej pływalni w Rybniku

Facebook Twitter

Dopiero za sześć tygodni otwarta zostanie po remoncie kryta pływalnia przy ulicy Powstańców w centrum Rybnika. Obiekt jest po termomodernizacji, ale trzeba naprawić jeszcze nieckę basenową. Chętnych do prac nie ma. Mówił w porannej rozmowie w Radio 90 Prezydent Piotr Kuczera.

Tam się niecka rozciekła. Pierwsza próba wyłonienia wykonawcy się nie powiodła. Za drugim razem zgłosiła się tylko jedna firma i tutaj niestety niespodzianka. Mieliśmy na to przeznaczone 330 tysięcy zł, a ta oferta to 534 tys. zł, czyli musiałem znaleźć przeszło 200 tys. zł. Udało się, no i podpisaliśmy umowę, także za sześć tygodni, mniej więcej z końcem listopada basen będzie czynny. Takie dzisiaj mamy warunki gospodarcze w Polsce, że niestety wszystkie przetargi wychodzą, także niestety trzeba będzie do listopada poczekać – mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Władze Rybnika mają również problem z kąpieliskiem Ruda. Woda tam miała być podgrzewana, a nie wiadomo, czy jest. W minioną niedzielę (16.09.) zakończono sezon, choć władze miasta te, jak i poprzednie zapowiadały, że obiekt będzie czynny przy sprzyjającej pogodzie, do końca września. A prognozy są optymistyczne, w tym tygodniu mają wrócić upały nawet do 30 stopni. Czy faktycznie woda na Rudzie jest podgrzewana? Prezydent Kuczera w Radio90 przyznał, że nie jest:

Robimy wszystko, żeby go wydłużyć maksymalnie, ale nie może być tak, że jest więcej ratowników niż osób odwiedzających Rudę. Tak naprawdę w upalne dni albo mieliśmy trzy osoby, trzydzieści jeden, jeden. Także nie jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że we wrześniu basen po prostu jest otwarty. Tak naprawdę nie ma nawyku pójścia, zresztą młodzież jest do południa w szkole, po południu pewnie odrabia zadania.

Radio 90: Czy Pan może z ręką na sercu powiedzieć, że tam jest woda podgrzewana?

Z ręką na sercu nie. Powiem tak, że ja pamiętam jeszcze jako radny, była mowa o tym, że całe instalacje będą budowane w taki sposób, aby ta woda mogłaby być podgrzewana – dodaje prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Cała rozmowa z Prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą poniżej:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2020