Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Piotr Kuczera: Teren w Kłokocinie nie jest idealny. Szkoda, że inwestor zrezygnował

Facebook Twitter

Piotr Kuczera, prezydent Rybnika, w porannej rozmowie Radia 90 odniósł się do rezygnacji firmy Panattoni z inwestowania w mieście. Spółka wygrała przetarg na zakup 40-hektarowej działki, ale ostatecznie nie podpisała umowy.

Piotr Kuczera

Teren w Kołokocinie nie jest idealny. Szkoda, że inwestor tu nie zainwestował. – przyznał w porannej rozmowie w Radio 90 prezydent Rybnika Piotr Kuczera, komentując wycofanie się firmy Panattoni z inwestycji w mieście.
Dwa lata temu miasto ogłosiło największą sprzedaż terenów w historii Rybnika, za 16 mln firma kupiła 40 hektarowy teren na którym miała postawić nowoczesny magazyn. Pieniądze trafiłyby do Skarbu Państwa. Dziś firma ogłasza że wycofuje się z Rybnika. Rezygnuje z 2,5 mln wadium na rzecz miasta i inwestuje w Żorach i Knurowie:

Piotr Kuczera: Szkoda, że inwestor się nie zdecydował, ale to nie jest tak, że wszystko zależy od miasta. Tak naprawdę to on decyduje gdzie chce w danym okresie zainwestować.

Radio 90: Dlaczego inwestuje w Knurowie, w Żorach, a nie w Rybniku?

Piotr Kuczera: To jest pytanie do Panattoni. Być może te 40 hektarów, tak potężny teren, był jakąś przeszkodą. Ja też nie ukrywam, że ten teren nie jest idealny, jest trochę mas ziemnych do przewiezienia. Pewnie inwestor wybiera te tereny, które są łatwiejsze do zagospodarowania.

 Piotr Kuczera jest przekonany, że znajdzie inwestora da terenu w Kłokocinie

FB Piotr Kuczera

Poszukaniem inwestora dla 40-hektarowej działki w Rybniku ma się zająć Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Prezydent wiąże z nią wielkie nadzieje:

Piotr Kuczera: Mamy już porozumienie w Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną i na pewno intensywnie poszukujemy inwestora. Myślę, że partner jest bardzo przewidywalny, bardzo sprzyja nam też pan wojewoda, to trzeba też powiedzieć. Z otwartą przyłbicą prezentuję te materiały.

A cała rozmowa z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą do zobaczenia poniżej:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj