Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera: ,,Mam nadzieję, że system zdrowia się nie zawali. Zdalne nauczanie to dobry krok”

Facebook Twitter

,,Mam nadzieję że system zdrowia się nie załamie, wprowadzenie nauczania zdalnego w klasach 4-8 to dobry krok'' - to gorący komentarz prezydenta Rybnika Piotra Kuczery, do wprowadzonych od jutra kolejnych nowych obostrzeń. Poznaliśmy je dziś(23.10.) przed południem, w dniu kiedy padł kolejny rekord zakażeń. Mamy ich ponad 13,5 tysiąca.

Przede wszystkim to pokazuje dramatyzm sytuacji, jak skomplikowana sytuacja się dzieje na naszych oczach. W ciągu najbliższych dni tak naprawdę okażę się, czy te obostrzenia dają efekt i to jest w wypowiedzi premiera najbardziej dla mnie zastanawiające. Mam nadzieję, że przede wszystkim braki w służbach medycznych, które są spowodowane zachorowaniami personelu medycznego, nie spowoduje, że ten system się załamie- to jest dla mnie dzisiaj najistotniejsze.

Od soboty (24.10.) cała Polska w strefie czerwonej. Od poniedziałku (26.10.) nauka zdalna w szkołach ponadpodstawowych i w klasach 4-8 w szkołach podstawowych. Zdaniem gospodarza Rybnika to dobra decyzja:

W wielu szkołach rybnickich tak naprawdę już to nauczanie zdalne funkcjonowało, przynajmniej w kilkudziesięciu klasach. To na pewno dobry krok. Powiem tak, otwierając rok szkolny pierwszego września, też trochę wirtualnie, coś czułem, ze ten rok szkolny może zostać bardzo szybko zakończony, przynajmniej to nauczanie stacjonarne. Musimy się przyzwyczaić do tego, że to będzie nauczanie hybrydowe, albo właśnie zdalne. Na pewno te elementy pedagogiczne na tym wszystkim cierpią, ale dzisiaj to jest konieczność.

A z prezydentem Rybnika, Piotrem Kuczerą rozmawiał reporter Radia 90, Arkadiusz Żabka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj