Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Cała Polska w strefie czerwonej, starsze klasy w szkołach podstawowych uczyć się będą w trybie zdalnym [WIDEO]

Facebook Twitter

 Rząd ogłosił nowe obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa w Polsce. "Sytuacja jest nadal niedobra w naszym kraju"- powiedział przed chwilą Mateusz Morawiecki. A minister zdrowia Adam Niedzielski dodał: "Przed nami krytyczny tydzień".

Dzisiaj zbliżamy się do 15 tys. zakażeń dziennie. II fala #koronawirus uderzyła w całą Europę z równą siłą. Liczba zajętych łóżek przekroczyła 10 tys. a dostępnych jest 18 tys. Cały czas ten bufor jest, ale nas bardzo niepokoi to tempo przyrostu.

– mówi Morawiecki, nie wyklucza kolejnych, dalszych obostrzeń.

Szkoły podstawowe

W szkołach podstawowych zostaną klasy od 1 do 3, w klasach od 4 do 8 nauka odbywać się będzie w trybie zdalnym. W godzinach od 8.00 do 16.00, osoby poniżej 16. roku życie będe mogły poruszać się tylko po opieką dorosłych.

Zamknięte lokale gastronomiczne

Kolejne ograniczenie to gastronomia, mają obowiązywać przez dwa tygodnie, ale z możliwością przedłużenia. Lokale zostają zamknięte, będą mogły tylko wydawać jedzenie na wynos.

Nie można się grupować

Kolejne obostrzenie: zakaz wszelkiej aktywności w grupie powyżej 5 osób.

Ochrona seniorów

Rząd wprowadza program ochrony seniorów i apeluje o to, by osoby powyżej 70. roku życia unikały wychodzenia z domów. Uruchomiony zostanie korpus solidarności z seniorami, aby zaopiekować się tym, którzy nie mają blisko rodziny.

Seniorzy zostańcie w domach

– apelował premier Morawiecki i dodał:

Musimy zahamować przyrosty zakażeń i obostrzenia, które wprowadzimy będą miały skutek za 10-14 dni i mam nadzieję, że wtedy będziemy mieli lepsze informacje. Najważniejsze jest ludzkie życie i stabilność systemu zdrowia.

Nasi eksperci i naukowcy mówią jasno – musimy koniecznie przerwać transmisje. Jeżeli możemy ograniczyć liczbę kontaktów społecznych, to to zróbmy. Kluczowe są – dezynfekcja, dystans, maseczki i wietrzenie pomieszczeń.

-podkreślił na konferencji prasowej Mateusz Morawiecki.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lutego 2023