Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Kuczera w Radiu 90: Woda na Rudzie jest dogrzewana, a nie podgrzewana

Facebook Twitter

Po czterech latach od otwarcia basenu władze Rybnika przyznają się, że to tylko dogrzewanie wody. W maju 2014 roku, gdy ruszało kąpielisko, ówczesne władze Rybnika zapowiadały, że dzięki systemowi, sezon kąpieli wydłuży się od początku maja do końca września.

Przypomnijmy, co ponad cztery lata temu mówił w Radio 90 ówczesny Prezydent Adam Fudali:

Chcemy, żeby ośrodek był czynny od maja do  września. Mamy zastosowane najnowocześniejsze technologie. Wokół basenu plaża, gdzie są zainstalowane kilometry rurek, którymi płynie woda, ta woda jest podgrzewana promieniami słonecznymi, później wpada do basenu.

Dziś po czterech latach Prezydent Rybnika Piotr Kuczera w porannej rozmowie w Radio 90 przyznał, że woda jest dogrzewana, a nie podgrzewana:

Woda na Kąpielisku Ruda nie jest podgrzewana, ale jest dogrzewana. Różnica jest może mała, ale zasadnicza, po małym śledztwie wyszło na to, że solary dogrzewają nieckę.

Solary, które są na budynkach służą do podgrzewania głównie wody użytkowej – podkreśla Prezydent Kuczera:

Być może nieporozumienie się wzięło stąd, że mamy również system solarny, to jest widoczne na dachu budynków administracyjnych. Tu mamy zasadę podgrzewania, ale głównie wody użytkowej, na potrzeby budynków administracyjnych, a nadmiar tego nagromadzonego ciepła jest ‚wrzucany’ do brodzika. Dogrzewamy wodę, a nie podgrzewamy. Dlaczego przez lata mieszkańcy żyli w błędzie? Czasem jest tak, że niewiedza jest matką podziwu. Chociaż dzisiaj ten podziw jest może nieco mniejszy. Jakoś trzeba z tym żyć. Myślę, że temat jest zamknięty.

Tutaj cała rozmowa z Prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 lipca 2020