Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mobbing w urzędzie miasta w Rybniku? Kuczera: „Jestem zdeterminowany, żeby tę sprawę wyjaśnić do końca”

Facebook Twitter

Jestem zdeterminowany, żeby tę sprawę wyjaśnić do końca - mówi poranny gość Radia 90 prezydent Rybnika Piotr Kuczera, komentując powołanie w urzędzie komisji antymobbingowej.

Mobbing w urzędzie miasta w Rybniku

Od wczoraj (04.03.) sprawdza ona, co wydarzyło się pomiędzy urzędnikiem piastującym kierownicze stanowisko, a jego sekretarką. Urzędnik miał uderzyć pracownicę.

Do zdarzenia miało dojść pod koniec lutego:

Piotr Kuczera: Traktujemy sprawę bardzo poważnie, jestem zdeterminowany, aby sprawę wyjaśnić. Komisja antymobbingowa została powołana, wczoraj się ukonstytuowała, dzisiaj kolejne posiedzenie, przesłuchanie stron.

Radio 90: Urzędnik dalej piastuje to stanowisko, natomiast pani, wobec której miał dopuścić się tych czynów, została przeniesiona w inne miejsce.

Piotr Kuczera: Proszę mi wierzyć, zgodnie z procedurą antymobbingową, po rozmowach z przełożonymi tej pani podjęliśmy najlepsze z możliwych rozwiązań. Wiem, że to budzi duże emocje, ale proszę mi wierzyć, jestem zdeterminowany, aby tę sprawę wyjaśnić.

Radio 90: Dlaczego pan nie podjął decyzji, żeby zawiesić w obowiązkach, albo wysłać na urlop urzędnika.

Piotr Kuczera: Wtedy komisja antymobbingowa nie może pracować, bo nie ma świadka.

Prezydent Piotr Kuczera przyznał w porannej rozmowie w Radio 90, że już kilka lat temu kobieta była u niego, skarżąc się na relację z urzędnikiem.

Radio 90: Kiedy pan się dowiedział o tym, że coś złego się dzieje?

Piotr Kuczera: 27 lutego.

Radio 90: Jest prawdą, że ta pani przychodziła już do pana na skargi rok temu, dwa lata temu? Była u pana kiedykolwiek?

Piotr Kuczera: Była u mnie kilka lat temu i myślę, że wyjaśniliśmy sobie wówczas sytuację.

Radio 90:  Mówiła o problemie?

Piotr Kuczera: Mówiła o problemie.

Radio 90: Dlaczego wówczas nie powołano komisji?

Piotr Kuczera: Bo musiałaby to zgłosić, a tego nie uczyniła, a potem  prosiła mnie sama, aby tego nie robić. Na tym etapie komisja antymobbingowa się tym zajmie i to tyle  mojej strony.

W komisji antymobbingowej zasiada Sekretarz Miasta, kierownik referatu kadr i płac oraz psycholog z Ośrodka Interwencji Kryzysowej.

Do końca marca ma zakończyć pracę, a cała rozmowa Arkadiusza Żabki z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą do zobaczenia TUTAJ

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj