Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kuczera w Radiu 90: ”Zabrakło przejrzystości w podziale pieniędzy w ramach RFIL”

Facebook Twitter

''Zabrakło przejrzystości w podziale pieniędzy w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych'' - uważa poranny gość Radia 90 prezydent Rybnika, Piotr Kuczera. Samorządowcy w całym kraju protestują, także Śląski Związek Gmin i Powiatów któremu przewodniczy prezydent Kuczera, krytycznie patrzy na ostatnie rozdanie pieniędzy.

fot. pixabay.com

Jeżeli mówimy o pieniądzach publicznych, każdy konkurs powinien mieć jasne zasady, jasny tryb oceniania i myślę, że tego po prostu zabrakło, stąd te protesty samorządowców. Pytanie jakie kryteria, dlaczego w taki a nie inny sposób, myślę, że chcemy mówić o pewnej czystości życia publicznego, to jest pieniądz publiczny, cała procedura powinna być jawna, jasna, bezdyskusyjna. Można przegrać, ale trzeba wiedzieć na jakich warunkach.

Miasto Rybnik wnioskowało o 288 mln z rządowego programu, dostało 10 mln na budowę hospicjum. Dotacja wystarczy na połowę inwestycji. Warto jednak przypomnieć że podczas pierwszego rozdania funduszy Rybnik otrzymał 23 mln złotych. Co zrobiło miasto z tymi pieniędzmi? Poszły na walkę ze smogiem – tłumaczył prezydent Kuczera:

Te kwoty poszły na termomodernizację osiedli boguszowickich i niedobczyckich. Zobaczymy jeżeli będziemy mieli rozstrzygnięcia konkursów europejskich, wtedy być może te pieniądze będą mogły być przeznaczone na coś innego, sprawa jest dynamiczna, ale najogólniej mówiąc pieniądze poszły na walkę ze smogiem.

A cała rozmowa Arkadiusza Żabki z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą do zobaczenia tutaj:

Poranny Gość Radia 90: Piotr Kuczera [WIDEO]

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022