Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Piotr Kuczera: ”Tylko specustawa przyspieszyłaby budowę sieci gazowej”

Facebook Twitter

''Tylko specustawa przyspieszyłaby budowę sieci gazowej'' - przyznał w porannej rozmowie w Radio 90 prezydent Rybnika Piotr Kuczera, pytany o trwające od 2017 roku rozmowy na temat podłączenia do sieci czterech dzielnic Rybnika.

Pierwsze spotkanie z mieszkańcami Ochojca, Grabowni, Golejowa i Kłokocina odbyło się w 2017 roku, gazu nadal nie ma. Ma być pod koniec przyszłego roku. Polska Spółka Gazownictwa, prowadząca rozmowy tłumaczy to procedurami i tym, że do zaprojektowania było 40 km sieci, która biegła często przez tereny prywatne, co wpłynęło na czas jej przygotowania.

Zdaniem prezydenta Rybnika zmiana przepisów przyspieszyłaby ten proces:

Postulat samorządów od wielu lat, żeby stworzyć tzw. ”ZRIDa”, czyli specustawę, która by pozwoliła nam na szybkie przejście przejście przez te tereny, podobnie jak jest specustawa drogowa. Ja powiem tylko tyle, że gdyby nie deklaracja miasta, żeby podłączać szkoły, budynki OSP do sieci gazowych, wcale nie było tak dużej chęci do rozbudowy tejże sieci. Ten impuls miasta wyszedł, my gwarantujemy, że będzie jeden duży odbiorca w dzielnicy i wtedy ta rozbudowa sieci jest bardziej opłacalna. Miasto Rybnik jest bardzo rozległym miastem i budowa tej sieci jest bardzo kosztotwórcza.

A cała rozmowa Arkadiusza Żabki z prezydentem Rybnika Piotrem Kuczerą do zobaczenia tutaj:

Poranny Gość Radia 90: Piotr Kuczera [WIDEO]

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj