Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Kurs komputerowy dla seniorów w Raciborzu

Facebook Twitter

Bezpłatny kurs komputerowy dla seniorów. Biblioteka w Raciborzu zaprasza mieszkańców w wieku 60+, którzy chcieliby zacząć przygodę z cyfrowym światem lub zdobyć nowe umiejętności. Dla nich właśnie przygotowano bezpłatne zajęcia.

Właśnie ruszyły zapisy (do 4.10.)! W trakcie 7-tygodniowego szkolenia, uczestnicy poznają podstawy obsługi komputera, nauczą się pisać w edytorze tekstu, obsługiwać program do obróbki zdjęć, założą własną skrzynkę e-mailową, a także poznają inne udogodnienia, jakie daje Internet.

Udział w kursie komputerowym mogą wziąć czytelnicy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu, którzy ukończyli 60 lat, są mieszkańcami terenu rewitalizowanego i wyrażą chęć udziału w projekcie „Biblioteka bez barier”. Zgłoszenia przyjmowane są do 4 października w sekretariacie biblioteki przy ul. Kasprowicza 12. Ilość miejsc jest ograniczona!

– To tylko jedna z naszych propozycji dla seniorów w ramach projektu „Biblioteka bez barier”. Wszyscy, którzy zgłoszą się do udziału w projekcie mogą liczyć m.in. na bezpłatne warsztaty, kursy czy spotkania, w tym zajęcia jogi dla kręgosłupa, konsultacje z fizjoterapeutą i dietetykiem czy warsztaty kulinarne – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

Szczegółowe informacje dotyczące udziału w projekcie „Biblioteka bez barier” można znaleźć tutaj i pod numerem telefonu: 324153724.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2022