Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Łączymy na święta” – to akcja Żołnierzy Wojska Polskiego

Facebook Twitter

Żołnierze Wojska Polskiego w okresie przedświątecznym, zorganizują wideo połączenia pomiędzy osobami starszymi przebywającymi w szpitalach i placówkach opiekuńczych oraz kombatantami, a ich rodzinami i bliskimi. W akcję włączyła się także 13 Śląska Brygada Obrony Terytorialnej.

fot.mat.prasowe

Projekt „Łączymy na święta” odpowiada na potrzeby seniorów, którzy z powodu choroby lub izolacji mają ograniczony kontakt z rodziną i bliskimi. Wsparciem wojska w ramach tego projektu zostaną objęte osoby starsze, które przebywają w szpitalach, w tym na oddziałach covidowych i onkologicznych oraz w Domach Pomocy Społecznej, a także kombatanci. Dzięki wsparciu żołnierzy będą oni mogli spotkać się z najbliższymi poprzez wideo połączenia.

fot.mat.prasowe

Pomysł wideo spotkań jest skierowana nie tylko bezpośrednio do seniorów, ale też szpitali, w tym tych z oddziałami covidowymi oraz onkologicznych i placówek opiekuńczych. Żołnierze WOT w najbliższych dniach będą się kontaktować z tymi placówkami w celu ustalenia ich potrzeb. O wsparcie w ramach akcji „Łączymy na święta” można też poprosić osobiście poprzez kontakt z numer infolinii: 800-100-115 lub przesłanie wiadomości na adres: pomocwot@mon.gov.pl.

fot.mat.prasowe

Działania przeciwepiedemiczne wiążą się z koniecznością ścisłej izolacji części najciężej chorych oraz osób szczególnie narażonych na zakażenie. Wiele z tych osób to osoby starsze, który trudno odnaleźć się w świecie nowoczesnej technologii by móc nie tylko porozmawiać z rodziną przez telefon ale też ją zobaczyć, często też nie mają telefonów, które by to umożliwiały. Tymczasem taki kontakt jest im bardzo potrzebny, ponieważ wzmacnia wolę walki z chorobą. Zapobiega poczuciu osamotnienia i wzmacnia psychicznie szczególnie w czasie Świąt Bożego Narodzenia, które w naszej tradycji mają szczególnie rodzinny charakter. Stąd pomysł uruchomienia akcji „Łączymy na święta”. To kolejna aktywność wojska w ramach operacji „Trwała Odporność”, której celem jest ograniczanie skutków transmisji koronwirusa i wsparcie walki państwa.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj