Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Łaźnia Moszczenica: „Razem piszemy historię”

Facebook Twitter

Łaźnia Moszczenica tworzy wyjątkową wystawę w ramach Carbonarium. Będzie zbudowana z pamiątek i wspomnień jastrzębian.

Zbieramy wspomnienia o początkach miasta

– ogłasza Łaźnia Moszczenica i zaprasza mieszkańców Jastrzębia do dzielenia się zdjęciami, pamiątkami i opowieściami. Będą one częścią pierwszej wystawy, Carbonarium ma być gotowa w przyszłym roku.

Osobiste historie mieszkańców mają być jej podstawą

– mówi Izabela Grela, dyrektorka Łaźni Moszczenica:

Okolice świąt to czas, w którym częściej spędzamy czas z rodziną, zaglądamy do rodzinnych albumów, wspominamy. Sięgnijcie do pamięci, porozmawiajcie z rodzicami czy dziadkami. Zapraszamy do nas – weźcie ze sobą zdjęcia, pamiątki lub same wspomnienia i anegdoty. To pomoże nam zbudować subiektywną opowieść o powstawaniu miasta. Szukamy materiałów o jego początkach, o budowaniu osiedli, powstawaniu kopalń ale też o życiu codziennym jastrzębian w tym ciekawym czasie

Pierwszych 100 mieszkańców, którzy podzielą się swoją historią i pomogą w stworzeniu wystawy otrzymają wyjątkowy kalendarz – Kopalnie Śląska, w którym znalazła się również Łaźnia Moszczenica.

Wystawa będzie interaktywna. Tradycyjne drukowane ścianki i plansze z tekstem i obrazami będą jedynie uzupełnieniem treści ukazywanych na dotykowych monitorach i projektorach.

Proszę jastrzębian, by zechcieli wziąć udział w tej inicjatywie i podzielili się swoją wersją historii miasta, widzianą ze swojej perspektywy. W tym szczególnym, jubileuszowym roku, stwórzmy razem wystawę, która ma twarz jastrzębian i jest stworzona przez nich

– zachęca do wzięcia udziału w akcji prezydent Anna Hetman.

Osoby, które chcą zapisać się w pamięci miasta i pomóc wzbogacić wystawę, która powstanie w sześćdziesięciolecie miasta, mogą zgłosić się do pracowników Łaźni Moszczenica dzwoniąc pod numer 532220088 lub wysyłając maila na adres: historia@laznia.jastrzebie.pl.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj