Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Lodowiska w regionie: gdzie można wybrać się na łyżwy? Sprawdzamy!

Facebook Twitter

Zaczęły się zimowe ferie. Jeżeli zostaliście w domu i zastanawiacie się co zrobić z wolnym czasem, to zachęcamy do aktywności fizycznej. Lodowiska w regionie działają, a my specjalnie dla Was zebraliśmy wszystkie informacje na temat ślizgawek.

lodowiska w regionie

Lodowiska w regionie – gdzie są  i w jakich godzinach są czynne

Przegląd ślizgawek w regionie zaczynamy od Jastrzębia. Tam funkcjonuje kryte lodowisko Jastor. To obiekt czynny nie tylko w okresie zimowym. Trenują tam hokeiści klubu JKH GKS Jastrzębie od tych najmłodszych po drużynę seniorów, która rozgrywa tam też swoje mecze ligowe. W związku z tym czasu na ogólnodostępne ślizgawki jest niewiele, ale jest. W tygodniu są to trzy godziny od 11-13 i 18-19, w weekendy ślizgawki o 11 i 18.

W Rybniku na łyżwach pojeździcie na lodowisku MOSiR za kąpieliskiem Ruda. To obiekt, który przypomnę został zadaszony. W czasie ferii nie ma tam rezerwacji a lodowisko jest czynne dla wszystkich, w tygodniu od 8-21 a w weekendy 9.30-21. W Raciborzu kryte lodowisko jest dopiero w budowie, ale uruchomiono tak zwane mobilne, na rynku. To także ślizgawka rodzinna, czynna codziennie od 10-20 z godzinna przerwą od 15. Ma funkcjonować od końca lutego o ile pozwoli na to pogoda. We wszystkich obiektach działają wypożyczalnie łyżew. Dodam, że lodowisk w tym sezonie zimowym nie znajdziecie w Wodzisławiu i Żorach. Za darmo można się za to poślizgać w Leszczynach, gdzie przy miejscowym Zameczku działa sezonowe lodowisko, a przy nim – także darmowa – wypożyczalnia łyżew. Godziny pracy lodowiska znajdziesz TUTAJ.

Lodowisko w Rybniku

Na łyżwy można wybrać się na przykład na kryte lodowisko w Cieszynie. Hala przy ulicy Sportowej, która latem służy rolkarzom i badmintonistom zimą zamienia się właśnie w lodowisko. W okresie ferii czynna jest dla wszystkich od rana do wieczora, choć wczesne godzinny ranne i późne nocne zarezerwowane są dla klubów, zwykle jednak od 8 do 19-20 można przyjść się poślizgać.

Od lat działa także zadaszone lodowisko w Pszowie. Nie inaczej jest w tym sezonie. Tam każdego dnia ferii przewidziano aż dziesięć godzinnych wejść na pełnowymiarową, lodową taflę. Obiekt ma być otwarty codziennie od 8 do 22:30, praktycznie do połowy lutego (11.02). Podobnie jak lodowisko w Cieszynie oferuje możliwość wypożyczenia łyżew. Kryty obiekt znajduje się również przy ulicy Pukowca w Pawłowicach. Lodowisko jest czynne w tygodniu od 14  do 21, w weekendy od 9.30 do 21 , ale uwaga w sobotę w godzinach dopołudniowych, nie dla wszystkich, odbywają się tam bowiem zajęcia nauki jazdy na łyżwach. W Pawłowicach także wypożyczycie łyżwy.

Do listy lodowisk w regionie dopisujemy jeszcze jedno – w Świerklanach. Tam na terenie ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego przy ulicy Piekarniczej także działa sezonowe lodowisko. Czynne jest w tygodniu w godzinach od 8-20-tej a w weekendy od 9-20. Trzeba jednak pamiętać, że każdego dnia od 14-15 jest przerwa na kosmetykę lodu. Lodowisko jest darmowe dla dzieci do lat 15 z terenu gminy, które także za darmo mogą tam wypożyczyć sprzęt.

W regionie są jeszcze trzy miejsca gdzie można wybrać się na łyżwy. Wszystkie na śląsku cieszyńskim. W Wiśle już drugi sezon uruchomiono ślizgawkę na kompleksie basenowym w centrum. Czynna jest w tygodniu od 11-20, a w soboty i niedziele do 21]. I tu uwaga, za darmo na łyżwach pojeżdżą tam… narciarze. Każdy kto okaże karnet narciarski, Wisspas będzie mógł wejść na lodowisko bez opłaty. Przy obiekcie działa wypożyczalnia łyżew. Na lodowisko zaprasza także Brenna, znajduje się ono za tamtejszym amfiteatrem przy ulicy Malinowej. Czynne jest od 10  do 18, a w weekendy godzinę dłużej. Z początkiem ferii ruszyło także lodowisko w Istebnej. Znajdziecie je na boisku przy tamtejszym Zespole Szkolno-Przedszkolnym. Czynne jest od 10-18. Także można tam wypożyczyć łyżwy. Ślizgawka ma być otwarta na pewno do końca ferii a być jeździć na łyżwach będzie tam można dłużej – zapewniają w Urzędzie Gminy w Istebnej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj