Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Maj, Bzy, Rybnik i Ty. Rybnik zaprasza na majówkę

Facebook Twitter

Wielka koncertowo- kinowa impreza w plenerze odbędzie się już po raz czwarty, od 1 do 4 maja na rybnickim kampusie. W programie Czas na Twoją Miejscowość pełny plan wydarzeń na majówkę. Słuchaj i planuj z nami.

Na scenie czołówka polskiej sceny alternatywnej, europejskie kino, festiwal foodtrucków i wspólne spotkania rybniczan i nie tylko.

W tym roku bawimy się w czasie świętowania 15-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej- mówi prezydent Rybnika Piotr Kuczera:

Zapraszam serdecznie na rybnicką majówkę, będzie bardzo specyficzna, bo świętujemy również 15-lecie uczestnictwa Polski w Unii Europejskiej. 1 maja będziemy świętować, oglądając kino europejskie, gdzieś w tle ta Unia Europejska będzie się nam pojawiać. Zapraszam na wydarzenia muzyczne, na wydarzenia kulturalne, wpisała się rybnicka majówka w obraz miasta, zapraszam mieszkańców Rybnika, ale i całego regionu.

Tylko i aż 15 lat, myślę, że to jest już inna Polska, inny Rybnik. Gdy popatrzymy sobie na inwestycje, te bieżące, które są realizowane, ale też te, które zostały zrealizowane w Rybniku, to musimy mieć świadomość, że pomiędzy 60 a 85 % wartości tych inwestycji, to są pieniądze europejskie (…).

'Maj, Bzy, Rybnik i Ty' odbędzie się już po raz czwarty i jak zwykle Estrada na Kampusie gościć będzie nietuzinkowych artystów. Nosowska, Lao Che, Dr Misio, Natalia Przybysz czy Eldo to tylko niektórzy z nich.


Z Julią Wójcik kierownikiem Biura Kultury w Urzędzie Miasta w Rybniku rozmawiał Arkadiusz Żabka, posłuchaj jak zapowiadają się kolejne koncerty:

Finał tegorocznej edycji imprezy 'Maj, Bzy, Rybnik i Ty' należeć będzie do kobiet:

Trzeci dzień to są silne kobiety, autorytety, osobowości bardzo wyraziste jeżeli chodzi o muzykę. Na początku debiutantki jeśli chodzi o muzykę czyli „Kawa z mlekiem”, później Odet- świetna wokalistka, która już rozpoczęła karierę, współpracowała w ubiegłym roku z Natalią Przybysz oraz z Mikromusic, natomiast później Natalia Przybysz z bardzo wyrazistą osobowością, no i Kasia Nosowska, która rzeczywiście swoją płytą „Basta” zelektryzowała rynek muzyczny. Nosowska rozbiła bank i bardzo się cieszymy, że zgodziła się na ten koncert, rozmowy bardzo długo trwały, ale udało się ją przekonać. Będzie też na majówce we Wrocławiu i cieszę się, że mieszkańcy w tym rejonie, będą mogli przyjechać na bezpłatny koncert do Rybnika (…).

'Maj, Bzy, Rybnik i Ty' to nie tylko muzyka. W środę 1 maja na rybnickim kampusie królować będzie kino – zapowiada Michał Wojaczek dyrektor Teatru Ziemi Rybnickiej:

Obchodzić będziemy 15. rocznicę wejścia do Unii Europejskiej i proponujemy spotkanie z Europą na dużym, kinowym ekranie, zapraszamy od godziny 16.00 na teren rybnickiego kampusu, będą 3 filmy: od godziny 16.00, 18.00 i 20.00. Każdy z tych filmów wpisuje się w bogate dziedzictwo kina europejskiego i dotyka w jakiś sposób tematów z wiązanych z Unią Europejską (…). 

Rybnickiej imprezie będzie towarzyszył również festiwal foodtrucków. Swój udział zapowiedziało 25 wozów z jedzeniem.

’Maj, Bzy, Rybnik i Ty' to impreza, która na stałe wpisała się do kalendarza imprez w mieście- mówi Radiu 90 Robert Cebula naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miasta w Rybniku:

Są takie wydarzenia, które wymagają szczególnej oprawy promocyjnej, gdzieś od 3 lat stawiamy na naszą rybnicką majówkę. Majówka nastawiona jest na ludzi młodych, a wiec to ich chcemy do Rybnika przyciągnąć. Wiemy, że tłumy w naszym mieście się pojawią.

Podczas tegorocznej edycji 'Maj, Bzy, Rybnik i Ty' pojawią się nowe miejskie gadżety. Jakie? Posłuchaj:

Ubiegłoroczna impreza przyciągnęła na kampus tłumy fanów. Wszystko wskazuje na to, że w tym będzie podobnie:

A z młodymi mieszkańcami Rybnika na rybnickim kampusie gdzie za kilka dni czwarta już odsłona imprezy 'Maj, Bzy, Rybnik i Ty' rozmawiał Arkadiusz Żabka

Cały plan imprezy:

1 maja (środa)

Rynek Basket

Kampus – europejskie kino plenerowe z okazji 15-lecia wejścia Polski do UE

godz. 16.00 –„Nic do oclenia”; reżyseria: Dany Boon, gatunek: komedia, produkcja: Belgia, Francja
godz. 18.00 – „Za jakie grzechy dobry Boże?” ; reżyseria: Philippe de Chauveron, gatunek: komedia, produkcja: Francja
godz. 20.00 – „Wesele w Sorrento” ; reżyseria: Susanne Bier, gatunek: komedia romantyczna , prod. Dania, Szwecja, Włochy, Niemcy, Francja

2 maja (czwartek)

godz. 17.00 Rasmentalism
godz. 18.00 Otsochodzi,
godz. 20.00 Eldo

3 maja (piątek)

godz. 17.00 Bukowicz
godz. 18.00 Dr Misio
godz. 20.00 Lao Che

4 maja (sobota)

godz. 16.00 Kawa z Mlekiem
godz. 17.00 Odet
godz. 18.00 Natalia Przybysz
godz. 20.00 Nosowska

1-4 maja – festiwal foodtrucków 12.00-22.00

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj