Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Małżeństwo oszustów zatrzymane

Facebook Twitter

Para oszustów zatrzymana. W ręce kryminalnych z wodzisławskiej komendy wpadło młode małżeństwo, które ma na swoim koncie szereg oszustw na terenie Śląska. Para oszukiwała między innymi przy zakupie i sprzedaży aut oraz wyłudzaniu usług hotelowych. Sprawcy zostali zatrzymani na gorącym uczynku w Katowicach. Na wniosek policji i prokuratury para 29-latków została tymczasowa aresztowana.

fot. pixabay.com

Na trop przestępczego duetu kryminalni wpadli po zawiadomieniu 28-latka, który został oszukany przy sprzedaży samochodu. Okazało się, że sprawcy przy finalizacji zakupu mazdy posłużyli się fikcyjnymi danymi oraz podrobionym potwierdzeniem przelewu na 12 tysięcy złotych. Parze przedstawiono 8 zarzutów.

Jak ustalili śledczy, młode małżeństwo początkowo wynajmowało mieszkanie w Żorach, a kiedy zostało z niego eksmitowane, wpadło na pomysł, by fałszować potwierdzenia przelewów i w ten sposób rezerwować pobyty w hotelach. Posługując się cudzymi dokumentami i przedkładając fałszywe potwierdzenia przelewów, przenocowali w kilku śląskich hotelach.

W taki sam sposób wypożyczali albo kupowali także samochody i niejednokrotnie tankowali je, nie płacąc za paliwo, a później je sprzedawali. Para była w przeszłości karana za podobne oszustwa. Mieszkańcom Żor grozi teraz nawet 8 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy, dlatego policjanci proszą o kontakt osoby, które mogły zostać oszukane w podobny sposób.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022