StartWiadomości Wiadomości dnia

Małżeństwo oszustów zatrzymane

Na trop przestępczego duetu kryminalni wpadli po zawiadomieniu 28-latka, który został oszukany przy sprzedaży samochodu. Okazało się, że sprawcy przy finalizacji zakupu mazdy posłużyli się fikcyjnymi danymi oraz podrobionym potwierdzeniem przelewu na 12 tysięcy złotych. Parze przedstawiono 8 zarzutów.

Jak ustalili śledczy, młode małżeństwo początkowo wynajmowało mieszkanie w Żorach, a kiedy zostało z niego eksmitowane, wpadło na pomysł, by fałszować potwierdzenia przelewów i w ten sposób rezerwować pobyty w hotelach. Posługując się cudzymi dokumentami i przedkładając fałszywe potwierdzenia przelewów, przenocowali w kilku śląskich hotelach.

W taki sam sposób wypożyczali albo kupowali także samochody i niejednokrotnie tankowali je, nie płacąc za paliwo, a później je sprzedawali. Para była w przeszłości karana za podobne oszustwa. Mieszkańcom Żor grozi teraz nawet 8 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy, dlatego policjanci proszą o kontakt osoby, które mogły zostać oszukane w podobny sposób.

Zostaw komentarz