Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Rozkochiwał w sobie kobiety, zmuszał je do prostytucji. Śląscy policjanci zatrzymali Bułgara, który zajmował się handlem ludźmi

Facebook Twitter

Śląscy policjanci zatrzymali 33-letniego obywatela Bułgarii, który mamił młode kobiety obietnicą związku, a potem zmuszał je do prostytucji.

Śląscy policjanci
Fot. Policja śląska

Śląscy policjanci z Zespołu do walki z Handlem Ludźmi Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zatrzymali 33-letniego obywatela Bułgarii, który od dekady lat zajmował się handlem ludźmi. Śledczy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mężczyźnie prokuratorskich zarzutów, po których trafił do aresztu. Policjanci ustalili, że mężczyzna rozkochiwał w sobie młode nastoletnie kobiety, które znajdowały się w trudnej sytuacji życiowej, a następnie przemocą przez wiele lat zmuszał je do uprawiania prostytucji. Kierował również grupą przestępczą. Grozi mu do 20 lat więzienia.

Ustalenia kryminalnych, którzy rozpracowywali 33-latka wskazywały, że mundurowi mają do czynienia z naprawdę bezwzględnym i okrutnym przestępcą, który od wielu lat zniewalał i zmuszał przemocą do prostytucji młode kobiety oraz kierował grupą przestępczą, która zajmowała się werbowaniem i zmuszaniem do prostytucji kobiet. Pracując nad sprawą, śledczy zdołali zebrać mocny materiał dowodowy, który pozwolił im na zatrzymanie mężczyzny i przedstawienie mu szeregu bardzo poważnych zarzutów, które zaprowadziły go za kraty aresztu.

Policjanci ustalili, że 33-letni Bułgar od 10 lat kierował zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się handlem ludźmi. 33-latek sam także zajmował się werbowaniem kobiet. Jedna z pokrzywdzonych poznała podejrzanego 10 lat temu, gdy była nastolatką. Mężczyzna wykorzystał wtedy trudną sytuację domową nastolatki i poprowadził znajomość w taki sposób, że pokrzywdzona uwierzyła w szczere zamiary stworzenie z nią romantycznego związku. Jednak początkowo miłosna relacja szybko zmieniła się w koszmar, z którego młoda kobieta nie potrafiła samodzielnie się wydostać

-informują policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Mężczyzna zaczął zmuszać pokrzywdzoną do prostytucji, z czego czerpał korzyści finansowe. Sprawca był bezwzględny. Aby wymusić od kobiety posłuszeństwo, stosował wobec niej przemoc fizyczną, zamykał ją na klucz w pokoju i ograniczał jej dostęp do jedzenia. Groził jej, że jeśli spróbuje się od niego uwolnić, to skrzywdzi jej rodzinę.

Pracujący nad sprawą kryminalni w ścisłej współpracy z Prokuraturą Okręgową w Sosnowcu zgromadzili mocny materiał dowodowy i przystąpili do zatrzymania. Kompletnie zaskoczony widokiem policjantów 33-letni mężczyzna nie stawiał żadnego oporu. Został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał szereg zarzutów. Objęły one kierowanie grupą przestępczą, handel ludźmi oraz spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury oraz śledczych i zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny areszt. W myśl znowelizowanych przepisów kodeksu karnego grozi mu do 20 lat więzienia.

Śląscy policjanci nadal pracują nad sprawą. Ustalają kolejne pokrzywdzone kobiety oraz osoby działające w grupie przestępczej. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj