Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Marek Bąk, wójt Jejkowic: Chcę prowadzić dalej politykę otwartych drzwi

Facebook Twitter

Marek Bąk od dekady rządzi najmniejszą gminą na Śląsku - Jejkowicami i może się pochwalić rekordowym poparciem. W czasie niedzielnych wyborów samorządowych był jedynym kandydatem na urząd wójta i dziś z dumą może mówić: popiera mnie 95 procent wyborców.

Marek Bąk

Gdy zobaczyłem swój wynik w wyborach samorządowych przeżyłem szok – mówi poranny gość Radia 90 wójt gminy Jejkowice Marek Bąk. Gospodarz tej niewielkiej gminy w powiecie rybnickim zdobył 95,02 procent głosów poparcia. Fakt, był jedynym kandydatem na to stanowisko, ale marsz Bąka trwa od 10 lat.

W 2014 roku zdobył ponad 96 procent głosów poparcia, podczas gdy jego kontrkandydat niespełna 4 procent, w 2018 roku Bąk był jedynym kandydatem, wówczas poparło go ponad 94 procent. Teraz, cztery lata później, zdobywa jeszcze więcej głosów:

Marek Bąk: Tak się stało, bardzo dobry wynik, który bardzo mnie cieszy. Osobiście powiem, że przeżyłem szok, bo wiadomo człowiek kalkuluje, że może to poparcie będzie, rozmawia z ludźmi, więc trochę się orientuję. Liczyłem, będzie 80-70 procent, to już jest bardzo duży sukces. A jak te wyniki spływały i usłyszałem, że to jest 95 procent, to naprawdę pierwsze uczucie, to było naprawdę wzruszenie, bo to jest taki wyraz tego, że mieszkańcy poparli, mieszkańcy  zaakceptowali to, co się w Jejkowicach dzieje.

W Jejkowicach liczących 4100 mieszkańców, frekwencja wyniosła ponad 54 procent, co w skali kraju jest bardzo dobrym wynikiem. Na Marka Bąka oddało głos 1602 głosy. Przeciw głosowało 99 wyborców.

Wójt Marek Bąk dziennie przyjmuję po kilka osób. Swój prywatny numer telefonu udostępnił na stronie Urzędu Gminy w Jejkowicach. Chce być blisko ludzi – mówi poranny gość Radia 90:

Marek Bąk: Chcę prowadzić urząd otwartych drzwi. Moi pracownicy, którzy też jakby nie było, są autorami tego mojego sukcesu, bo wynik wójta to wynik całego urzędu, który pracuje na rzecz właśnie mieszkańców. Moi pracownicy też wiedzą, że naszymi szefami nie jest wójt, tylko mieszkańcy. Ja mogę być takim liderem, który pokazuje w którym kierunku iść, ale tak naprawdę szefami są mieszkańcy. I tak jak powiedziałem, w dniu wyborów podpisujemy kolejny kontrakt. Pokazaliśmy nasz program wyborczy, mieszkańcom ewidentnie się spodobał, więc działamy.

Dokończenie budowy kanalizacji, rewitalizacja centrum z budową centrum przesiadkowego i wymiana źródeł energii to najważniejsze cele jakie wyznacza sobie w tej kadencji samorządowiec z Jejkowic.

Radio 90: Centrum przesiadkowe miało być otwarte do końca czerwca, wiemy o tym, że będzie poślizg…

Marek Bąk: Po rozmowach z wykonawcą wiemy, że pojawiło się mnóstwo robót dodatkowych, m.in. wymiana gruntu, ponieważ pojawia się woda na bardzo niskich głębokościach. Jest zagrożenie, że ten termin czerwcowy nie będzie zachowany, realnym terminem jest końcówka sierpnia.

Radio 90: Odnawialne źródła energii. Nie tak dawno wszystkie gminy otrzymały potężne środki, także wśród nich jako Jejkowice.

Marek Bąk: To jest niesamowita informacja. Dla gminy Jejkowice przypada prawie 7 milionów złotych na odnawialne źródła energii dla naszych mieszkańców, więc myślę, że do miesiąca czasu pojawią się już pierwsze ogłoszenia o naborach.

A cała rozmowa Arkadiusza Żabki z wójtem Markiem Bąkiem do zobaczenia poniżej:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024