Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mariusz Pawełek kończy karierę i zostaje trenerem

Facebook Twitter

Mariusz Pawełek zakończył karierę i został trenerem. Taka informacja napłynęła z pierwszoligowego GKS-u Jastrzębie. Przypomnijmy, że pochodzący z Lubomi Mariusz Pawełek to jeden najbardziej doświadczonych polskich bramkarzy.

fot. www.gksjastrzebie.com

W swojej bogatej karierze czterokrotnie zagrał w reprezentacji Polski, a także trzykrotnie świętował zdobycie mistrzostwa Polski w barwach Wisły Kraków. Na swoim koncie ma 258 spotkań rozegranych w polskiej Ekstraklasie co aktualnie jest najlepszym wynikiem w historii, spośród polskich bramkarzy.

Poza Wisłą grał także w barwach Odry Wodzisław, gdzie zaczynał swoją przygodę z wielką piłką, Polonii Warszawa, Śląska Wrocław czy Jagiellonii Białystok, występował także w lidze tureckiej. Ostatnie dwa i pół roku spędził w pierwszoligowym GKS Jastrzębie, gdzie rozegrał 46 spotkań, w 15 zachowując czyste konto. Był jednym z kapitanów drużyny.

Teraz postanowił zawiesić buty na przysłowiowym kołku i zostać trenerem. Mariusz Pawełek dołączył tym samym do sztabu szkoleniowego GKS-u, będzie trenerem bramkarzy. Na tym stanowisku zastąpił Remigiusza Danela.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lipca 2022