Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Matury na Śląsku: Jesteśmy w średniej krajowej

Facebook Twitter

Nasze województwo w średniej krajowej. Na Śląsku maturę zdało prawie 73% absolwentów szkół ponadpodstawowych. A do egzaminu dojrzałości przystąpiło w sumie 29 tysięcy 684 osoby. Nie zdało prawie 2 tysiące 300 maturzystów. Wyniki podała Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie.

fot.pixabay.com

W województwie śląskim 23% maturzystów nie zdało egzaminu z matematyki, a 8% nie poradziło sobie z zadaniami z języka polskiego. Z tym przedmiotem na poziomie podstawowym poradziło sobie 92% maturzystów, matematykę na poziomie podstawowym zdało 77% osób, a język angielski na poziomie podstawowym 94%.

Do egzaminów poprawkowych na Śląsku szykuje się ponad 5 700 maturzystów. Lepsza zdawalność była wśród absolwentów liceów niż techników. Wyniki tegorocznych matur są zbliżone do poprzedniego roku, wpływ na nie na pewno miała pandemia i trwająca wiele miesięcy nauka zdalna. Maturzyści mają prawo do wglądu do swoje ocenionej już pracy, mogą składać wnioski w siedzibie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie: drogą elektroniczną lub pocztą. A pełne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego poznamy dopiero we wrześniu po ocenieniu egzaminu przeprowadzonego w terminie dodatkowym w czerwcu, a także po poprawce w sierpniu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023