Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Media społecznościowe – jak bardzo jesteśmy od nich uzależnieni? Ważny spektakl WCK. Najnowsza premiera Teatru Szydło

Facebook Twitter

Większość z nas telefon ma cały czas ze sobą, by być na bieżąco z tym, co dzieje się w internecie. Media społecznościowe są dla nas ogromnie ważne. To tam rozmawiamy ze znajomymi i tam toczy się życie. Coraz częściej mówimy jednak o uzależnieniu nie tylko młodych, ale także dorosłych osób.

media społecznościowe

Media społecznościowe – potrafimy bez nich żyć?

Psycholodzy nazwali ten syndrom FOMO. Polega on na odczuwaniu lęku i silnego niepokoju w momencie, kiedy nie jesteśmy w stałej łączności z mediami społecznościowymi, bo boimy się, że coś ważnego nas omija.

media społecznościowe

Media społecznościowe, jak bardzo nas uzależniły? fot FB/Wodzisławskie Centrum Kultury

Problem w bardzo ciekawy i odważny sposób poruszył wodzisławski Teatr Szydło. Wczoraj (26.03.) na deskach Wodzisławskiego Centrum Kultury premierę miał spektakl „OdkleJeńcy”.

Tak bardzo ważne i bardzo często młodzież w naszym wieku się spotka z takimi problemami. To dotyczy nas wszystkich. Myślę, że niezależnie od wieku każdy, kto dotyka telefonu, może się z tym identyfikować.

Ten spektakl też był taką metodą walki. Ten spektakl dotyczy FOMO, więc jest to lęk przed wypadnięciem z obiegu informacji, czyli lęk przed tym, że nie zostaniemy doinformowani.

Usłyszał od młodych aktorek Arkadiusz Żabka, który był na wodzisławskiej premierze.

Reżyserem przejmującego i pełnego emocji spektaklu „Odklejeńcy” była Dorota Krawczyk:

Dorota Krawczyk: Myślę, że to był spektakl trudny w odbiorze dla rodziców dziewcząt, które zagrały, ponieważ ci rodzice zobaczyli swoje córki w sytuacjach albo w emocjach, których może nawet nie znali. Myślę, że to mogło być dla nich dosyć szokujące. Młodzi ludzie spotykają się z hejtem, mają ogromne kompleksy, ścigają się ze sobą też w mediach społecznościowych na lajki, na serduszka, na polubienia. Jest to świat bardzo trudny. Świat, w którym możemy bardzo szybko wejść na szczyt i świat, z którego możemy bardzo łatwo z tego szczytu spaść.

Raport FOMO z ubiegłego roku mówi, że tylko 6 procent młodych ludzi nie doświadcza lęku przed odłączeniem od sieci, a co trzecia osoba odczuwa go mocno. 4 i 5 kwietnia spektakl Odklejeńcy Teatru Szydło z Wodzisławskiego Centrum Kultury będzie grany dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

media społecznościowe

fot FB/Wodzisławskie Centrum Kultury

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 maja 2023