Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Miasto Jastrzębie-Zdrój przygotowuje kolejny konwój do partnerskiego miasta Borszów na Ukrainie

Facebook Twitter

Miasto Jastrzębie-Zdrój przygotowuje kolejny konwój do partnerskiego miasta Borszów na Ukrainie. W miniony weekend jastrzębianie przekazali agregat, śpiwory, rękawiczki, latarki, baterie, środki higieny osobistej i chemię.

Teraz organizowana jest kolejna zbiórka, bo władze Borszczowa kolejny raz zaapelowały o wsparcie:

Izabela Grela: Dostaliśmy dwa dni temu kolejny list od władzy Borszczowa. Prosimy tym razem, by zaopatrzyć ich w apteczki, latarki, buty męskie, skarpety, nakolanniki, ochraniacze na łokcie i pościel. Te rzeczy trafią do mieszkańców, którzy będą rekrutowani do pomocy służbom mundurowym do obrony ojczyzny. Apelujemy do mieszkańców Jastrzębia, że jeżeli mogą żeby przygotowali taką apteczkę w której znajdą się środki opatrunkowe, plastry, gaziki czy też tabletki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe.

Dary zapakowane w worki strunowe należy przynosić do siedziby Straży Miejskiej. Izabela Grela naczelnik wydziału Informacji, Promocji i Współpracy Zagranicznej, która wyruszyła na granicę z pomocą podkreśla że nieoceniona była pomoc firm które działają przy granicy z Ukrainą:

Izabela Grela: Z Borszczową umówiliśmy się w ten sposób, że spotykamy się na granicy i tam robimy przerzut tych wszystkich naszych przygotowanych darów i agregatów. Jak zawsze w przypadku takich sytuacji zdarzają się komplikację, ale najważniejsze jest to, że pomocni są ludzie mieszkający przy granicy. Wystarczył jeden telefon do hurtowni budowlanej z prośbą o przetransportowanie agregatu, który warzył ponad tonę, ta firma stanęła na wysokości zadania i nam pomogła, trwało to 15 minut i zupełnie się nie znaliśmy, więc to jest coś fantastycznego.

Transport do Borszowa na Ukrainie wyruszy prawdopodobnie pod koniec marca, bo miasto Jastrzębie Zdrój chce zorganizować specjalistyczny samochód do odgruzowywania miasta.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj