Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mieszkańcy Jastrzębia: Carbonarium idealnie pasuje do naszego miasta

Facebook Twitter

Wystawa o węglu, o górnictwie? Takie rzeczy tylko w Jastrzębiu, mieście, które na węglu wyrosło. Tak mówią nam mieszkańcy, których zapytaliśmy o otwarcie Carbonarium, pierwszej wystawy stałej w Łaźni Moszczenica.

Carbonarium

Odliczamy dni do otwarcia w Jastrzębiu Zdroju Carbonarium – nowoczesnego muzeum poświęconego węglu. 2 września w Łaźni Moszczenica po raz pierwszy będzie można zobaczyć efekt wielomiesięcznych prac i zainwestowanych tu 17 mln złotych. Pytaliśmy was czy takie miejsce jest potrzebne miastu ? – Gdzie, jak nie tu, w Jastrzębiu – mówili nam mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju, którzy z niecierpliwością czekają na wielkie otwarcie nowego obiektu. Co jeszcze nam mówili? Posłuchajcie, a z mieszkańcami rozmawiał Arkadiusz Żabka:

Program otwarcia Carbonarium 2 września:

godzina 15: uroczyste otwarcie obiektu nastąpi o godz. 15  i w tym jedynym dniu wstęp będzie bezpłatny. Dla oczekujących na wejście (zwiedzanie odbywa się w grupach limitowanych) Instytut Dziedzictwa i Dialogu – Łaźnia Moszczenica przygotował strefę rodzinną. Na placu przed Carbonarium pojawią się wyjątkowe warsztaty dla dzieci i nieco starszych, zabawy, gry i animacje. Będzie można także spróbować „carboników” przygotowanych na słodko i wytrawnie – specjalnie na tę okazję – przez mistrza kuchni Michała Bałazego.

godzina 20.30: na finał organizatorzy przygotowali widowisko multimedialne pn. „Zrozumieć Jastrzębie”, czyli opowieść o wyjątkowym mieście świętującym jubileusz 60-lecia.

Czytaj także: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 marca 2024