Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Mieszkańcy Radlina szukają złotych jaj. To taka przedświąteczna gra!

Facebook Twitter

Na drzewach, w okolicach szkół, czy przedszkoli zawisły jaja. Zdobią miasto w wielkanocnym okresie, ale przede wszystkim są elementem gry miejskiej.

www.facebook.com/miasto.radlin

Rozstrzygnięcie zabawy już jutro (30.03.) w Urzędzie Miasta Radlina o poranku. Atrakcyjne narody czekają, więc nic dziwnego że od kilku dni młodzi radlinianie nie robią nic innego, jak tylko szukają jajek i je fotografują. Tropicieli jajek w Radlinie spotkał nasz reporter Arkadiusz Żabka. Posłuchajcie, co mówili:

Pomysłodawczynią zabawy jest Joanna Nowara z Ogniska Pracy Pozaszkolnej z Radlina:

Planowaliśmy coś ekstra na święta i już wcześniej sobie kupiliśmy te jaja. Na początku to miało być przedstawienie teatralne, może konkursy  wewnątrzszkolne, ale jednak chcieliśmy dotrzeć do większej grupy. Cel był taki, żeby tych jaj bardzo nie ukrywać, żeby one też ozdabiały nasze miasto. Mają swoje miejsce głównie w instytucjach publicznych, ale rozłożonych na terenie całego miasta, więc trzeba się postarać.

Złotych jaj nie zbieramy, ale tylko fotografujemy. Jest ich 20, a wystarczy odnaleźć 15. Na odkrywców jaj urzędnicy czekają jutro od  godz. 7:30 do godz. 9:00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2020