Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mikołowska w Rybniku: Jak idzie budowa mostu i wiaduktu w ciągu drogi?

Facebook Twitter

Ulica Mikołowska w Rybniku wciąż jest rozkopana. W jednym miejscy trwa przebudowa mostu nad rzeką Ruda, w drugim wiaduktu nad linią kolejową. Jak idą prace i kiedy trasa zostanie odblokowana? Sprawdzamy!

Ulica Mikołowska w Rybniku ma być przejezdna w październiku

Ulica Mikołowska w Rybniku: Sprawdzamy, jak idzie budowa mostu i wiaduktu nad koleją w ciągu drogi

Ulica Mikołowska w Rybniku ma zostać odblokowana w październiku

Ulica Mikołowska w Rybniku wciąż jest nieprzejezdna. Przypomnijmy, trwa tam budowa nowego wiaduktu nad linią kolejową i mostu nad rzeką Rudą.  Z informacji przekazanych przez rybnicki magistrat wynika, że roboty postępują zgodnie z harmonogramem i wszystko ma być gotowe do końca października i wtedy też droga udostępniona kierowcom.

Na obiekcie mostowym wykonawca wykonał kładkę dla pieszych, rozebrał istniejący most, dokonał przełożenia na tymczasową kładkę technologiczną istniejących sieci  wykonał posadowienie obiektu mostowego, montaż zbrojenia i zabetonował oczepy podpór mostu wraz z skrzydłami, zabetonował cały ustrój nośny i ułożył izolację oraz umocnienie koryta rzeki na odcinku obiektu mostowego

– informuje Lucyna Tyl z biura prasowego Urzędu Miasta w Rybniku.

Z kolei na wiadukcie znajdującym się w ciągu drogi, ale położonym w rejonie zjazdu w stronę rybnickiej dzielnicy Kamień wykonany został wiadukt tymczasowy wraz z drogą objazdową, z którego zmotoryzowani korzystają już od kilku miesięcy.

Rozebrano istniejący wiadukt, wykonano posadowienie wiaduktu, montaż zbrojenia i zabetonowano oczepy przyczółków wraz z skrzydłami. Ponadto zamontowane zostały belki na obiekcie, wykonane zbrojenie na płycie pomostu i kładka dla przeprowadzenia sieci gazowej. W tej chwili wykonanie obiektów można szacować na poziomie 50 procent

– informują urzędnicy z Rybnika.

Warto pamiętać, że w ulicą Mikołowską cały czas nie można poruszać się na całej jej długości. Budowany most omijamy jadąc albo ulicą Wielopolską albo przez dzielnicę Paruszowiec-Piaski. Prace związane z przebudową wiaduktu i mostu wykonuje wybrane w przetargu Przedsiębiorstwo Inżynieryjne „IMB-Podbeskidzie” Spółka z o.o.  ze Skoczowa za kwotę blisko 23,4 mln zł. Warto dodać, że na realizację tej inwestycji Rybnik uzyskał rządowe dofinansowanie w wysokości ponad 10 mln zł.

Czytaj także: 

Zobacz: 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lutego 2024