Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Młodzi ludzie z Wodzisławia stworzyli film o żołnierzach wyklętych

Facebook Twitter

"Sen o wolności" pod taki tytułem grupa 16- latków z Wodzisławia Śląskiego stworzyła film o żołnierzach wyklętych. Co ciekawe produkcja powstała niemalże bez kosztów. Jutro (1.08.) premiera.

fot. pokolenie_z/ wodzislaw-slaski.pl

„Sen o wolności” to historia dwóch przyjaciół i oficerów, Filipa i Kacpra, którzy wzięli udział w powstaniu warszawskim, a z którego nie wrócili rozpoczęli walkę z sowieckim okupantem. Pomysłodawcą nakręcenia filmu był Filip Mojżysz, którego pasją jest fotografia, filmowanie oraz historia.

Zdjęcia kręcono w różnych miejscach w Wodzisławiu Śląskim, m.in. nad Balatonem, w Rynku i kościele pw. Najświętejszej Maryi Panny. W filmie zagrali m.in.: Kacper Kamiński, Karolina Mendla, Wiktoria Handzik, Emilia Krypczyk, Hania Gawlik, Filip Mojżysz oraz ksiądz Jan Krall. Za reżyserię i montaż odpowiedzialny był Filip Możysz, zaś ujęciami z drona zajął się Wiktor Bandała. Stroje, jakie wykorzystano w czasie kręcenia filmu nie są z epoki, gdyż ze względu na bardzo mały budżet młodzież nie mogła pozwolić sobie na więcej.

Premiera filmu zaplanowana jest na czwartek, 1 sierpnia, w 75 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, w portalu youtube.

Zobacz zwiastun:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj