Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Strefa interesów” zdobyła dwa Oscary! Sceny kręcono m.in. w Katowicach

Facebook Twitter

Film "Strefa interesów" w reżyserii Jonathana Glazera, będący wynikiem współpracy międzynarodowej pomiędzy Wielką Brytanią, Polską i Stanami Zjednoczonymi, został wyróżniony dwoma prestiżowymi nagrodami Akademii Filmowej. Obraz zdobył Oscary w kategoriach: najlepszy film międzynarodowy oraz za najlepszy dźwięk.

Śląski Urząd Wojewódzki
Fot. katowice.uw.gov.pl

Strefa interesów – dwa Oscary dla filmu!

„Strefa interesów” to niezwykle odważne przedsięwzięcie filmowe, które przenosi widzów do ciemnych czasów II wojny światowej, ukazując codzienne życie komendanta Auschwitz, Rudolfa Hössa i jego rodziny. Film zwraca uwagę na bolesną historię i skłania do refleksji nad ludzką naturą.

Za produkcję filmu po stronie polskiej odpowiada Ewa Puszczyńska z Extreme Emotions, znana z takich filmowych hitów jak „Ida” i „Zimna wojna”. Warto zaznaczyć, że zdjęcia do filmu wykonał Łukasz Żal, który ma na swoim koncie nominacje do Oscara za współpracę przy „Zimnej Wojnie” i „Idzie”.

Ekipa filmowa składała się także z innych wybitnych polskich twórców, w tym Joanny Kuś (scenografia), Małgorzaty Karpiuk (kostiumy), Małgorzaty Bereźnickiej (kierowniczka produkcji, Extreme Emotions), Bartka Raińskiego (koproducent) oraz Stanisława Cuske (operator).

„Strefa interesów” została w dużej mierze zrealizowana w Polsce, z ważnymi scenami nakręconymi w Oświęcimiu, na terenie willi Hössa, jak również w Jeleniej Górze oraz w Katowicach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj