Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Można już głosować w wojewódzkim budżecie obywatelskim

Facebook Twitter

Ruszyło głosowanie w wojewódzkim budżecie obywatelskim. Do podziału jest 10 milionów złotych. 1/4 tej kwoty zostanie przeznaczona na projekty wojewódzkie a pozostała część na projekty ponad regionalne.

Fot. katowice.uw.gov.pl

Z terenu subregionu zachodniego zgłoszono cztery projekty wojewódzkie. Można głosować na „Pociąg do kultury” to tańszy o 50% bilet kolejowy na przejazdy do instytucji kulturalnych takich jak kina, teatry czy muzea w około stu śląskich miejscowościach.

Drugi projekt nosi nazwę „Bezpieczna rekreacja” i zakłada podniesienie poziomu bezpieczeństwa na obszarach wodnych i rekreacyjnych terenach przywodnych, m.in. w Rybniku. Trzeci zakłada przebudowę zewnętrznej sieci kanalizacji sanitarnej w jastrzębskim szpitalu a czwarty rewitalizację zabytkowych parków na terenie Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku.

Wśród projektów regionalnych są między innymi powstanie tężni solankowej w Raciborzu, organizacja działań pod hasłem „Rowerowy Maj” w Rybniku, Jastrzębiu-Zdroju, Radlinie i Czerwionce-Leszczynach. Wsparcie imprez kolarskich, pikniku z hokejem na rolkach i warsztatów hokeja na lodzie dla dzieci czy projekt Teatrem w Śląsk a w jego ramach między innymi seria warsztatów i produkcja 4 nowych spektakli.

Głosować mogą wszyscy mieszkańcy województwa śląskiego a głosowanie potrwa do 30 listopada. Każdy mieszkaniec może oddać 4 głosy: 3 na projekty podregionalne, przydzielając im od 1 do 3 punktów, oraz jeden na projekt wojewódzki.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj