Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mróz i opady śniegu. Prognoza pogody dla województwa śląskiego na weekend

Facebook Twitter

W weekend spodziewamy się kontynuacji zimowej aury z mrozem i opadami śniegu, zwłaszcza na wschodzie i południu kraju- zapowiadają synoptycy.

Prognoza pogody dla województwa śląskiego

Prognoza pogody dla województwa śląskiego

Temperatura odczuwalna może być niższa ze względu na porywisty wiatr, który miejscami będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne, pogarszając widzialność.

Sobota. Sytuacja baryczna

Wypełniający się niż znad krajów bałtyckich przesunie się nad Ukrainę, a Polska przejdzie pod wpływ rozległego układu niżowego z ośrodkami nad północną Europą. Pogodę będzie kształtował przesuwający się z zachodu na wschód układ frontów atmosferycznych. Napłynie powietrze polarne morskie. Prognozuje się spadek ciśnienia.

Sobota. Prognoza pogody dla województwa śląskiego

Zachmurzenie duże i całkowite, w górach małe i umiarkowane. Okresami słabe opady śniegu lub śniegu z deszczem, początkowo możliwe także opady marznące deszczu lub mżawki, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od –1°C do 2°C, w rejonach podgórskich od –3°C do –1°C, wysoko w Beskidach od –6°C do –3°C, na szczytach Sudetów od –2°C rano do –7°C wieczorem. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy województwa porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny (od 35 km/h do 50 km/h), w porywach do 80 km/h, powodujący zamiecie śnieżne, północno-zachodni i zachodni.

Niedziela. Sytuacja baryczna

Europa północna i centralna będzie pod wpływem niżu znad Skandynawii i Bałtyku, w strefie układu frontów atmosferycznych. Południe i wschód kontynentu znajdzie się w podwyższonym ciśnieniu. Polska będzie pod wpływem wspomnianego niżu, z północy na południe kraju przemieści się front chłodny. Napłynie dość chłodne powietrze polarne morskie. Spadek ciśnienia.

Prognoza pogody dla województwa śląskiego

Zachmurzenie duże. Przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 0°C do 3°C, w rejonach podgórskich miejscami około –2°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) okresami opady śniegu. Temperatura od –8°C do –5°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 80 km/h, północno-zachodni i zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024