Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Mury pną się do góry, ale z problemami

Facebook Twitter

Mowa o trwającej od dwóch lat budowie stanicy żeglarskiej nad rybnickim zalewem.

fot.W.Troszka/rybnik.eu

W roku 2018 rybniczanie w głosowaniu nad budżetem obywatelskim, wybrali właśnie ten projekt. Za milion złotych harcerze mieli otrzymać nowoczesną bazę. Życie jednak zweryfikowało plany i harcerze kilka sezonów musieli czekać na wprowadzenie się do nowych obiektów.

O opóźnieniach w tej inwestycji mówi Agnieszka Skupień, rzeczniczka rybnickiego Urzędu Miasta:

Pierwszy projekt wykonawczy okazał się projektem ze znacznym przekroczeniem przygotowanej kwoty na tę realizację, stąd mieliśmy już opóźnienie w czasie. Potem na 2019 rok przenieśliśmy środki większy, by budowę zabezpieczyć, niestety pierwszy przetarg się nie udał, znowu czas się wydłużył. Wykonawca, który został w końcu wyłoniony, jest- po problemach technicznych- z wszystkimi pracami opóźniony, ale budowa pierwszego etapu stanicy żeglarskiej dobiega końca.

Budowa stanicy podzielona jest na dwa etapy. Pierwszy, ma zakończyć się do końca tego miesiąca:

fot.W.Troszka/rybnik.eu

Wart milion złotych zwycięski projekt ogólnomiejski budżetu obywatelskiego 2018 obejmował rozbudowę stanicy harcerskiej i dotyczył wykonania części socjalnej obiektu wraz z zapleczem technicznym sprzętu sportowego oraz częścią biurowo- administracyjną. Powstać miały salki szkoleniowe, sala noclegowa, węzeł sanitarny, pola namiotowe oraz pomieszczenie kuchenne umożliwiające wydawanie posiłków w ramach cateringu. Wyposażony w suwnicę oraz pomieszczenie techniczne hangar miał umożliwić bieżącą naprawę i konserwację sprzętu sportowego jednostki. Zgodnie z założeniami, część obiektu miała zostać wykonana jako budynek modułowy, zbudowany z wielu kontenerów socjalno-mieszkalnych. Taki obiekt pozwoliłby na komfortową organizację letnich obozów żeglarskich dla dzieci i młodzieży, imprez sportowych oraz cotygodniowych zajęć.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj