Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Aquapark w Raciborzu: Wiadomo kto go rozbuduje

Facebook Twitter

Latem 2025 roku mieszkańcy Raciborza będą korzystali z letniej części miejscowego aquaparku H2OStróg. Obiekt zostanie rozbudowany o cały kompleks basenów otwartych oraz zjeżdżalnie.

Aquapark w Raciborzu:
fot. UM Racibórz

Właśnie wyłoniono wykonawcę tego zadania. Umowa na realizację inwestycji, która odbywać się będzie w myśl zasady „zaprojektuj i wybuduj”, ma zostać podpisana jeszcze w tym miesiącu. Na dobudowanie basenów otwartych, plaży, punktów gastronomicznych wykonawca ma 17 miesięcy. Rozbudowa aquaparku ma pochłonąć blisko 33 miliony złotych, przy czym na realizację tego zadania Racibórz otrzymał dotację w wysokości 31,5 mln zł z rządowego programu Polski Ład.

Aquapark w Raciborzu – tak ma w przyszłym roku wyglądać jego zewnętrzna część

Po starannym procesie przetargowym wyłoniono oferenta, co daje pewność, że projekt zostanie zrealizowany. W wyniku przetargu wyłoniono firmę Techbud z Opola, która zapewni najwyższej jakości realizację kompleksu basenów i atrakcji wodnych. Po potwierdzeniu spełnienia wszystkich wymogów, w tym gwarancji rzetelnego wykonania usługi, już w tym miesiącu zostanie podpisana umowa w trybie „projektuj i buduj”

– informuje Dariusz Polowy, prezydent Raciborza.

To był już drugi przetarg na realizację tego zadania. W pierwszym wszystkie firmy złożyły oferty znacznie przekraczające finansowe założenia magistratu. Projekt więc nieco odchodzono i przetarg ogłoszono jeszcze raz. Zadanie zlecono firmie z Opola, która zaoferowała najniższą cenę.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2024